Iškėlus inkilą gal pavasaris ateis greičiau?

IMG 9571Žemės dienos paminėjimas jau tapo tradiciniu renginiu Švėkšnos „Saulės” gimnazijos pradinukams, mokytojams, tėveliams. Kiekvienais metais į šventę atvyksta Stemplių girininkijos girininkas Arūnas Juozas Uselis, jo pavaduotoja Aušra Norkienė bei eigulys Virginijus Jegeris.

Pradinukai dalyvavo renginyje, pasisėmė patirties ir žinių iš savo draugų bei Stemplių girininkijos atstovų. Ugnius Nogaitis ir Pijus Oželis (4b kl.) pristatė skaidres apie mūsų planetą Žemę. Joginta Žiogaitė ir Klaudija Lukošiūtė (3b kl.) įdomiai papasakojo ir pristatė skaidres apie Baltijos jūrą. Deividas Bliūdžius ir Agnė Žiliūtė (4a kl.) papasakojo apie miško reikšmę, šiukšlių rūšiavimą, agitavo visus aktyviai prisijungti kovo 23 dieną 20.30 val. prie akcijos „Žemės valanda”.

IMG 9405Gausių aplodismentų susilaukė pirmokėlių daina „Karvutė Benita”. Visus susirinkusius linksmai nuteikė antrokų vaidinimas „Ožkelė pusiau lupta, pusiau skusta”. Šventės programėlę baigė 3a klasės ansamblis su dainele „Strazde Strazdeli”.

Renginio vedantieji Agnė Žiliūtė ir Ugnius Nogaitis paragino kiekvieną dieną pakelti bent po vieną šiukšlę. Jei tai padarytų kiekvienas pradinukas, tai miestelyje net šimtu šiukšlių sumažėtų per dieną, o jei pakeltų po dvi – tai jau dviem šimtais mažiau. Gyventume dar švaresnėje aplinkoje.

Šventės programa pasidžiaugė Stemplių girininkas A.J. Uselis. Jis dalyviams  organizatoriams įteikė saldžių dovanų ir prizų.  Gimnazijos pavaduotoja ugdymui Ona Jurjonienė padėkojo mokiniams ir mokytojams dalyvavusiems projekte „Žemės diena 2013” ir  įteikė padėkos raštus.

Antra renginio dalis – inkilų kėlimas parke. Ačiū girininkijos darbuotojams bei mokiniams Ovidijui Razučiui, Jogintai Žiogaitei, Žygimantui Kuzui, Severinai Buivydaitei, Mantei Jušaitei, kurie padarė inkilus.

Girininkas A.J.Uselis ir eigulys V.Jegeris betarpiškai bendraudami su mokiniais, kėlė inkilus Švėkšnos parko medžiuose aplink mokyklą. Šie gamtos žinovai praktiškai parodė mokiniams, į kurį medį geriausia kelti inkilėlį, papasakojo, kodėl reikia pasukti landelę į pietų pusę, kantriai atsakinėjo į vaikų užduodamus klausimus. Vaikai gavo užduotį – stebėti, kuriame inkilėlyje pirmiausiai apsigyvens parskridęs  paukštelis. Vadinasi,  šis inkilas geriausias! Girininkas šitam vaikui paliko prizą.

„Meilė Lietuvai ir jos gamtai prasideda nuo mažų darbų. Kiekvienas galime padaryti kažką gero – iškelti inkilą, pasodinti medį, surinkti šiukšles ir rūšiuoti atliekas. Iškėlus inkilus gal ir pavasaris ateis greičiau“, – šitaip šiemet kalbėjo Lietuvos prezidentė  Dalia Grybauskaitė, prezidentūros kiemelyje.