„Išknista“ teritorija Saugose bus sutvarkyta

baras saugu 1Sekmadienio rytą nemalonus netikėtumas laukė Saugų bendruomenės – gyventojai pasipiktino pamatę suniokotą buvusio baro „Vėtros“ teritoriją: iš teritorijos dingo nemažų tujų gyvatvorė, jas raunant buvo išmaitota dar sovietmečiu klota betono danga, paliktos duobės, sulaužytos šiukšliadėžės. „Lyg cunamis per Saugas būtų praėjęs“, – tarpusavyje ir redakcijai kalbėjo saugiškiai.

Pirmadienio rytą redakcijai skambinę žmonės tikino jau žinantys, kad šalia evangelikų bažnyčios esančią teritoriją nusiaubė baro patalpose iki šiol dirbusi verslininkė Diana Būdvytienė. Saugiškiai stebėjosi tokiu savivaliavimu ir prašė padėti išsiaiškinti, ar taip leistina.

Situaciją komentavę verslininkė D.Būdvytienė ir Saugų evengelikų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis irgi stebėjosi. Bet tik tuo, kad padėties nepabandę išsiaiškinti saugiškiai, „visai be reikalo sukėlė tokias bangas“.

Atvėrė teritoriją praeivių akims

Šalia kelio į Klaipėdą, greta Saugų evangelikų bažnyčios esanti teritorija ir priklauso tai bažnyčiai. Šalia stovintį pastatą bene 8 metus nuomojusi verslininkė iš Vilkyčių D.Būdvytienė įrengė čia barą ir nuo kelio pusės eilę tujų užsodino – kad teritorija lankytojams būtų kiek privatesnė, jaukesnė.
baras saugu
Jaukumo teritorijai tai gal ir suteikė, bet saugumo – tikrai ne. Pasak baro savininkės A.Būdvytienės, ir tada, kai baras dar veikė, ir pastaruoju laiku, kai jis jau nebeveikia, jo teritorija buvo nuniokota ne kartą ir ne du. Čia naktimis buvo laužoma ir daužoma viskas, kas lūžo ir dužo: pastato langai, pavėsinės, suoliukai…

D.Būdvytienė sakė iki šiol policijai parašiusi jau ne vieną pareiškimą dėl nuomojamo turto gadinimo. Viename pareiškime sako net konkrečius niokotojų – Saugų vaikų globos namų auklėtinių – vardus nurodžiusi. Tik to pareiškimo tyrimas iš vietos taip ir nepasistūmėjo, o padėtis nė per plauką negerėjo.

Nebeapsikentusi verslininkė kartu su parapijos kunigu M. Žilinskiu ne kartą svarstė, ką reikėtų daryti, kad nuo niokojimo apsaugotų bent pagrindinį pastatą. Abu nutarė, kad reikia iškasti tujas ir atverti pastato teritoriją praeivių akims. Sumanymo esmė – jei piktavaliai bus matomi praeiviams, galgi jie nedrįs laužyti svetimo turto.

Aplinkai tvarkyti surengė talką

Savaitgalį tujų nebeliko, o teritorija po jų rovimo atrodė baisiai.

D.Būdvytienė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog ir ją dėl tų tujų jau „visi kas netingi šokdina polkos ritmu“. Bet tik tie, kas nežino realios situacijos.

Verslininkė paaiškino, jog vėlų šeštadienio vakarą dirbę jos talkininkai per savaitgalį tiesiog nespėjo sutvarkyti teritorijos. Trečiadienį ji rengia talką ir aplinką sutvarkys.

baras saugu pavesineSaugų seniūnei Anastazijai Oželytei labiausiai graudu dėl tos dar sovietmečiu klotos betono dangos. Jai atstatyti, anot seniūnės, reikės ne vieno tūkstančio litų. „Ir kažin ar taip ją suniokoti turėjo teisę verslininkas, kuris nė pirštu neprisidėjo prie jos paklojimo“, – svarstė seniūnė.

Pastatų naudojimu rūpinsis parapijos valdyba

10-metį Saugose kunigaujantis kunigas M.Žilinskis neabejoja, kad verslininkė D.Būdvytienė sutvarkys teritoriją. Nes ji iki šiol yra bažnyčiai priklausančių patalpų, kuriose veikė baras „Vėtros“, nuomininkė. Tolesnį patalpų likimą, anot jo, teks spręsti vietos žmonėms – parapijos valdybai.

Kunigas džiaugiasi, jog Saugų parapijos valdyba pastaruoju metu pasipildė jaunais veikliais žmonėmis, kuriems rūpi, kad parapijos turtas būtų naudojamas tinkamai. Idėjų, pasak M.Žilinskio, jau esama įvairių, bet apie konkrečią kalbėti dar anksti: gal Saugose bus įkurtas kultūros centras, o gal bus ieškoma čia verslą kurti norinčių žmonių.

Parapijos valdybos narys saugiškis Donatas Jaunius irgi tuo neabejoja. Jis siūlo neskubėti teisti ir priminė, jog bet kurį darbą pradedant neišvengiama netvarkos. Tik kuriam laikui praėjus galima džiaugtis darbo rezultatais – patogumu ir grožiu.