Išleisti vaiką į mokyklą tapo prabanga: 300 Eur – vien tik už pratybas

Kad ir kaip būtų liūdna, vasara baigėsi, atėjo ruduo, o su juo ir rugsėjo 1-oji. Vaikai laimingi, kupini vasaros įspūdžių, pasiilgę draugų. O kokiomis rugsėjo nuotaikomis gyvena tėveliai, kokiais finansiniais iššūkiais pasitinka naujus mokslo metus? Pakalbinome darželinukų, mokyklinukų mamas.

Eglė sako, jog suruošti į mokyklą keturias atžalas šeimai kainavo apie 700 eurų.

Gelbėjo Lenkija ir dėvėti rūbai

Indrė savo sūnui skyrė 300 eurų, vien pratybos atsiėjo 50 eurų.

Kalbintos darželinukų, pradinukų ir vyresniųjų klasių moksleivių mamos tikino, kad šiais metais mokinių reikmenų krepšeliams išleidusios keliomis dešimtimis eurų daugiau negu pernai. Tai tikrai dar ne visos išlaidos, nes dar neaišku, ar bus išaugę mokesčiai už popamokinės veiklos būrelius, pietus mokykloje.

Edita iš Žemaičių Naumiesčio šį rugsėjį išleido dvi savo atžalas į gimnaziją ir vieną į darželį. Vaikams suruošti naujiems mokslo metams šeima išleido apie 300 eurų. Gimnazistams mokyklinė apranga abiem berniukams kainavo 50 eurų. Gimnazija norėjo, kad vaikai turėtų ir švarkus, bet jie patys pageidavo džemperių, taigi pirko tik džemperius, tokiu būdu sutaupė 60 eurų. Kuprinę nupirko, kai prekybos centre buvo akcija už 18 eurų.

Taupiai pasiruošti rugsėjui padėjo ir apsipirkimas kaimyninėje Lenkijoje. Ten vaikams tėvai nupirko naujų rūbų, avalynės. Visa kita šeima pirko iš antrų rankų arba gavo iš kitų šeimų jau naudotus. Mama džiaugiasi, kad vaikai sutinka vilkėti dėvėtus rūbus. Kūno kultūros pamokoms aprangas komplektavo iš jau turimų drabužių. Taip dar sutaupė, nes nereikėjo pirkti sportinės aprangos.
„Jei būtų reikėję viską pirkti, būtų neužtekę ir 1000 eurų“, – sako Edita. Gimnazistams pratybų sąsiuviniai, anot jos, kainuos nedaug – tik po 10 eurų. „Tačiau dar reikės nupirkti kopijavimo popieriaus, mokykla pati jo nenuperka. Būreliai kiekvieną mėnesį kainuoja po 60 eurų dviem vaikams. Vaikus į būrelius veža 40 kilometrų tris kartus per savaitę. Jeigu brangs ir būreliai, reikės kažko atsisakyti“, – svarsto moteris.

4 vaikams – 700 eurų

Šilutiškė Ieva sako, kad savo dviejų darželinukų ir vieno pradinuko suruošimui naujiems mokslo metams išleido 400 eurų aprangai ir avalynei. Mama teigia, kad tai negalutinė suma, nes dar reikės rūbų ir žiemos sezonui, be to, maži vaikai labai greitai išauga drabužius, avalynę. Kanceliarinės priemonės pradinukui kainavo 80 eurų, pratybų sąsiuviniai mokslo metams – 50 eurų. Darželinukėms mama už kanceliarines prekes sumokėjo apie 50 eurų. Pasak moters, jaučiasi, kad šiemet kainos pakilusios, ypač kanceliarinių priemonių.

Indrės, gyvenančios Saugų seniūnijoje šeimoje auga mokyklinukas ir darželinukė. Mama pasidalijo, kad sūnaus suruošimui mokyklai skyrė 300 eurų, pratybos mokslo metams kainavo 50 eurų. Būrelio vaikas dar nepasirinko, tad nežino kiek tai kainuos. Indrė stengiasi apsipirkti per akcijas ir bent kažkiek šitokiu būdu sutaupyti.

Kita saugiškė Eglė į mokyklą rugsėjo pirmą dieną išleido 4 vaikus: pirmoką, ketvirtokę, septintokę ir devintoką. Pirmoko krepšelį su priemonėmis padovanojo knygynas „Vaga“. Vaikų išleidimas į mokyklą šiais mokslo metais šeimai kainavo apie 700 eurų. Mokyklines uniformas vaikai turėjo iš praėjusių metų, pirko tik polo marškinėlius , kuriems išleido 60 eurų. Uniformą pirmokui Eglė gavo iš draugės ir labai jai dėkoja, nes uniforma – kaip nauja.

Eglės šeima yra už tvarų naudojimą, todėl ieško dėvėtų uniformų. Pratybų sąsiuviniai vaikams kainavo apie 300 eurų, kitos mokyklinės priemonės – tiek pat. Dukros jau ne pirmi metai lanko Meno mokyklą. Ką pasirinks pirmokas dar nežino, bet būreliai trims vaikams dar kainuos apie 60 eurų per mėnesį. Pasak mamos, didžiausias iššūkis bus kylančios kuro kainos.