Išmaniosios įrangos gerbėjai labiausiai saugo planšetes ir mobiliuosius telefonus

ttelefonasDraudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, Lietuvos gyventojai perka vis daugiau nešiojamų išmaniųjų įrenginių, iš kurių labiausiai saugo planšetinius kompiuterius ir mobiliuosius telefonus. Būtent šie įrenginiai dažniausiai apdraudžiami pirkinių draudimu.

Tarp apdraustų įrenginių planšetės sudaro apie 46 proc., o mobilieji telefonai – 16 proc.

„Tenka pripažinti, kad planšetiniai kompiuteriai ir mobilieji telefonai nukenčia panašiai. Iš apdraustų mobiliųjų telefonų nukentėjo apie 14 proc., o planšečių –  16 proc. Įdomu tai, kad fototechnika, nors draudžiama panašiai kaip mobilieji telefonai, sugadinama ar prarandama rečiau – į draudimo bendrovę kreipiasi tik apie 5 proc. apdraustų fotoaparatų savininkų. Pirkinių draudimas Lietuvoje įsibėgėja gana greitai ir žmonės jau įvertino jo naudą“, – teigė „PZU Lietuva“ Naujų kanalų skyriaus vadovas Rimtas Vaitkunskas.

Pasak jo, neseniai pradėta teikti „Tele2“ mobiliųjų telefonų draudimo paslauga intensyviai augina klientų skaičių. Išmaniuosius telefonus nuo vagysčių ir sugadinimo dažniau draudžia jaunesni žmonės – 20-39 metų gyventojai, kurie paprastai įsigyja brangesnius išmaniuosius telefonus.

Rimtas Vaitkunskas atkreipė dėmesį, kad garantinis remontas negalioja įrangai, kuri sudužo ar sugedo dėl savininko kaltės ar neapdairumo. Tokiu atveju nuostolius padengia tik draudimas.

„PZU Lietuva“ Naujų kanalų skyriaus vadovas teigė, kad sugadinto ar sudužusio mobiliojo telefono remontas kainuoja gana brangiai – jis gali siekti  ir daugiau nei pusę aparato kainos. Šiandieniniai draudimo bendrovės duomenys rodo, kad tenka kompensuoti gana dideles sumas už sugadintus telefonus. Išmokos už mobiliuosius telefonus yra didesnės net už planšetinių kompiuterių draudimo išmokas.

Dažniausiai draudžiamos planšetės, kainuojančios iki 500 Lt, beveik perpus mažiau apdraudžiama planšečių, kainuojančių 1000 Lt ir daugiau. Tuo tarpu 500-1000Lt vertės planšetės sudaro trečdalį apdraudžiamų įrenginių.

Pirkdami mobiliuosius telefonus bendrovėje „Tele2“ dažniausiai draudžia žmonės, sumokantys už aparatą nuo 1500 Lt iki 2000 Lt. Tiesa, labiausiai nukenčia brangūs mobilieji įrenginiai, kainuojantys 2000-2500 Lt.

Rimtas Vaitkunskas mano, kad mobiliųjų įrenginių – telefonų ir planšetinių kompiuterių – apsaugos poreikis tik augs, nes aparatai tampa vis sudėtingesni, o žmonės – mobilesni. Tai reiškia, kad bus daugiau situacijų ir vietų, kur žmonės naudosis nešiojamais įrenginiais, o tai kartu didins riziką ir aparatui sudužti ar jį prarasti.