Išminuotojai toliau važinėjasi į Žemaitkiemį

bomba zemaitkiemyjeŠį kartą rasta minosvaidžio mina ir artilerijos sviedinys

Palei geležinkelį Šilutė – Klaipėda apstu nuo Antrojo pasaulinio karo likusių sprogmenų, o Saugų seniūnijos Žemaitkiemio kaimas šia prasme tikrai yra vertas „juodosios dėmės“ pavadinimo. Pirmadienį jau nebe pirmą kartą šią vasarą tuo įsitikino čia dirbantys geležinkeliečiai: po pietų jie Žemaitkiemyje vėl rado 150 mm rusų gamybos artilerijos sviedinį ir 82 mm vokišką minosvaidžio miną.

Išminuotojai važiavo jau 4 kartus

Pranešimą apie sprogmenis Tauragės Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai gavo apie 17 valandą. Kol jie susiruošė ir atvažiavo į Žemaitkiemį, jau vakarėjo. Laimė, šį kartą neprireikė imtis ypatingų saugos priemonių – radiniai buvo atokiau nuo sodybų ir kelių, neprireikė nukreipti eismą apylankomis.

Dirbę apie pusantros valandos, išminuotojai sprogmenis išvežė į Juknaičių karjerą ir ten susprogdino.
Žemaitkiemyje išminuotojams buvo tekę dirbti ir vasaros pradžioje.

Paskui jie Žemaitkiemyje lankėsi liepos viduryje, kuomet šalia to paties geležinkelio buvo aptikti du greta gulėję 88 mm minosvaidžio sviediniai. Tuomet nuo jų iki artimiausios sodybos buvo apie 30 metrų.

Dar vienas pavojingas radinys beveik toje pačioje vietoje buvo rastas ir kitą dieną.

Tuomet redakcijai skambinę žemaitkiemiškiai piktinosi, jog greičiausiai išminuotojams patinka kone kasdien važinėti po porą šimtų kilometrų iš Tauragės į atokų Šilutės rajono kaimą, jei jie nesiima priemonių vienu kartu nuodugniai ištirti pavojingą teritoriją.

Plačiau iki šiol nepatikrino

J.Vitkaus inžinerinio bataliono vyr. seržantas Raimondas Ališauskas vakar patvirtino, jog į Žemaitkiemį išminuotojai vien šią vasarą skuba jau ketvirtąjį kartą.

Dar liepos viduryje vyr. seržantas tikino, jog bus kreiptasi į vadovybę ir prašoma leidimo išsamiau patikrinti visą apylinkę.
Rajono Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Romualdas Renčeliauskas tuomet tikino, jog ir Savivaldybė išsiuntė raštą išminuotojų vadovybei su analogišku prašymu.

Tačiau vakar sužinojome, jog išsamesnio apylinkės patikrinimo taip ir nebuvo. Pasak įvykį komentavusio R.Ališausko, vadovybė buvo nurodžiusi platesnę apylinkę tikrinti nuvykus į įvykį.

Anot R.Ališausko, kiek išsamiau užvakar patikrintas maždaug 5×30 metrų plotas. Išžvalgyti didesnį plotą išminuotojai nebegalėjo todėl, kad ir šį kartą pranešimą gavo vėlai. „Būtų gerai, jei žmonės mums praneštų kuo anksčiau, tada ir dirbti galėtume ilgiau“, – sakė R.Ališauskas.

Tauragės J.Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai prižiūri plačią apylinkę: Tauragės, Šilalės, Šilutės, Pagėgių, Jurbarko, Šakių, Raseinių ir Kelmės rajonus. Pasak R.Ališausko, Šilutės rajone sprogmenų randama palyginus nedaug, nes, pavyzdžiui, į Šakių rajoną išminuotojams tenka skubėti kone kasdien.

Tačiau pašnekovas pripažino, jog Žemaitkiemio kaimas mūsų rajone pagal randamų sprogmenų kiekį yra išskirtinis.