Išmušė senojo Šilokarčemos kvartalo atgimimo valanda: darbai pajudėjo

Darbai prasidėjo

Šilokarčemos kvartale, šalia Šyšos upės gyvenančius žmones ir jų svečius nustebino statybininkų darbai. Ekskavatorius nukasė apie penkiolikos metrų pylimo ruožą ir prie pat upės lygino aikštelę.

Taigi prasidėjo spėlionių srautas: vieni kalbėjo apie pylimo taisymą, o kiti dėstė, kad čia, prasideda planuoto tilto statyba.

 

Darbai jau vyksta

Visas smalsuolių prielaidas paneigė Šilutės savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Modestas Rauktys. Jis kuruoja vieną iš trijų Šilokarčemos kvartale pradėtų rekonstrukcijos projektų.

Pasak M. Raukčio, UAB „Stamela“ statybininkai bene pirmieji pradėjo darbus Šilokarčemos kvartale, nors čia vėliau bus pradėti ir dar kelių rekonstrukcijų projektai.
KRANTINES
„Stamelos“ darbininkai iki kitų metų sausio mėnesio, o jeigu prireiks ir iki kitos vasaros pradžios privalo įgyvendinti projektą, kuris trumpiau vadinasi Šilokarčemos kvartalo Traksėdžių polderio pylimo rekonstravimas. Įvykdžius darbus, bus sutvarkyta dešinioji Šyšos upės pakrantė nuo Geltonojo tilto iki baidarininkų įlankėlės.

Šioje pakrantėje bus įrengta krantinė, prie kurios galės švartuotis valčių ir mažų laivelių šeimininkai. Praėjusią savaitę dalis pylimo nukasta tam, kad prie pakrantės galėtų būti privežta technika poliams įsprausti ir kitiems darbams atlikti.

Ant pylimo atsiras pėsčiųjų takas

Tiems, kurie laukia tilto statybos per Šyšos upę nuo Žuvų aikštės, teks dar šiek tiek palaukti, nes UAB „Stamela“ darbuotojai tik įrengs būsimojo tiltuko statymo vietą.
Atlikus pylimo tvarkymo darbus, jo konstrukcija išliks tokia pati, kaip ir dabar, tik jo paviršiuje bus nutiestas pėsčiųjų takas.

Šalia Turgaus gatvės esantys laiptukai bus išmontuoti ir nutiesti nuolaidūs takai. Visa Šyšos upės pakrantė bus apšviesta šviestuvais. Šalia upės ties Žuvų gatvės pabaiga statybininkai įrengs žolės tinklinio ir lauko treniruoklių aikšteles.
Šio projekto įgyvendinimo kaina – 1 mln. 160 tūkst. Eur.

Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad šiemet Šilokarčemos kvartalo gyventojai ir svečiai turi pasitelkti daugiau kantrybės. Šiame kvartale netrukus bus pradėti dar du projektai. Jau birželio antroje pusėje turi būti pradėtas ardyti Žuvų turgaus aikštės grindinys, kuris bus iš naujo perklotas.

Bus pradėta rekonstruoti Senojo turgaus aikštė, o galiausiai dar šiemet tikimasi pasatyti ir suplanuotą tiltą nuo Žuvų turgaus aikštės į Šyšos kilpos pusiasalį.