Ispanijoje pavogtą puspriekabę baltarusis teigė nusipirkęs Lietuvoje

priekabaPanemunės punkte pasieniečiai sulaikė, įtariama, Ispanijoje vogtą puspriekabę. Vilkiko, prie kurios ji buvo prikabinta, vairuotojas baltarusis teigė puspriekabę pirkęs Lietuvoje.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai Panemunės kontrolės punkte patikrino vilkiko “Volvo FH 12” rusiškais numeriais dokumentus. Juo į Rusiją vyko 48-erių Baltarusijos pilietis.

Ir vilkiko, ir vairuotojo dokumentai buvo tvarkingi, tačiau pasieniečiams užkliuvo prie vilkiko prikabinta 2008 m. laidos puspriekabė “Schmitz”. Pagal dokumentus ji yra registruota Ispanijoje. Ant puspriekabės buvo pritvirtinti ispaniški tranzitiniai numeriai.

Pasieniečiai nustatė, kad ši puspriekabė nuo šių metų sausio 30 d. ieškoma kaip pavogta Ispanijoje. Baltarusis VSAT pareigūnams nurodė puspriekabę pirkęs Lietuvoje iš vienos bendrovės ir pateikė esą tai liudijančius dokumentus.

Pasieniečiai pradėjo aiškintis šio sandorio aplinkybes ir dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Po apklausos Baltarusijos pilietį VSAT pareigūnai paleido. Nuo jo vilkiko atkabinta puspriekabė saugoma VSAT Pagėgių rinktinėje.