Įspeisti į kampą daugiabučio gyventojai raminami pažadais

lietuvininku gatves kiemasJau keleri metai, kai Lietuvininkų g. 59 namo gyventojai didžiausiu galvos skausmu laiko pačių puoselėtą kiemą, kur kažkada sodino gėles, savomis rankomis sudėjo dangą. Dabar iš viso to grožio – tik nostalgiški atsiminimai, nes žalios vejos ir gėlyno vietoje sustatytos kelios eilės kažkieno automobilių, nuolatinis triukšmas bei pro langus besiverčiantis dulkių ir dūmų tvaikas…

Nedideliame kieme darbo dienos metu būna pristatyta tiek automobilių, jog namo gyventojai vos pro duris į lauką prasispraudžia. Dar blogiau, kai gyventojams patiems reikia išvažiuoti į darbą, nes dažnai nuosava mašina jau būna kitų, atvykusių vairuotojų, kažkur nuėjusių tvarkyti reikalų ar net dirbti visai dienai, užstatyta. O tuomet gali ir pūsti, ir švilpti prieš vėją…

Vieni sėja, kiti „pjauna“

Į „Šilutės naujienų“ redakciją pagalbos kreipęsi Lietuvininkų g. 59 namo gyventojai tikisi, kad gal šįkart kažkas juos išgirs, nes kol kas net keletas prašymų seniūnijai, kad būtų imtasi priemonių apsaugoti kiemą, tesulaukė tuščių pažadų.

„Bent tiek gerai, kad name daugiausia gyvena vyresni žmonės. Nėra mažų vaikų, kuriems kieme visai nebūtų kur kojos padėti. Neduok Dieve, dar kokia mašina partrenktų“, – sako šilutiškiai.

Anot jų, namo kiemas yra tapęs savotiška visų praeivių ir pravažiuojančiųjų „užeiga“. Čia dienos metu statomi ne tik automobiliai, kurių šeimininkai visai dienai eina į savo darbovietes, užgriozdindami svetimą kiemą ir niokodami kitų puoselėjamą aplinką, čia parūkyti užbėga ir kitoje gatvės pusėje esančios mokyklos mokiniai. Ne paslaptis, kad šis procesas vyksta visą gerą pusdienį, tad gyventojai negali praverti langų, nes tada dūmų pritvinsta jų butai.

O kur dar automobilių keliamas triukšmas, vairuotojų ir rūkalių čia pat numetamos šiukšlės? Kur stambiagabaritės mašinos, kurios kasdien įsuka į kiemą, pristatydamos greta esančioms parduotuvėms prekes?..

Gyventojus skaudina, kad jų puoselėjamas kiemo lopinėlis, kuris yra vienintelė vieta išeiti į lauką, tapo nesusipratimų, pykčių, barnių ir kitokių nesantaikų erdve.

Viena gyventoja pasakoja, jog ji ne kartą buvo prašalaičių aprėkta už tai, kad bandė paprašyti, kad šie patrauktų nuo pievelės savo automobilius ar leistų jai pačiai išvažiuoti į darbą sava mašina, kuri dažnai būna apstatyta svetimų automobilių.

„Mes patys kiemą tvarkome, tikėdamiesi jį pasidaryti jaukesnį. Buvom  prie namo susodinę gėlių, auginom ir svarainių krūmus. Dabar neliko nei gėlių, nei dekoratyvinių krūmų, nei pievos – viskas išvažinėta mašinų“, – sako nusivylusi šilutiškė.

Seniūnas atsiuntė formalų atsakymąlietuvininku gatves automobiliai

Namo gyventojai ne kartą kreipėsi pagalbos į Šilutės seniūną Raimondą Steponkų, prašydami nustatyti jų kiemo ribas, kurias jie galėtų išsipirkti, apsitverti ar kaip kitaip apsaugoti nuo prašalaičių ir automobilių, galėtų prižiūrėti pačių išklotą dangą ir neprivalėtų visą dieną klausytis nesiliaujančio triukšmo.

„Šiandien mūsų kieme, atrodo, didesni šeimininkai yra tie, kurie darbo metu stato automobilius po mūsų langais ir eina dirbti į gretimuose pastatuose esančias įmones ar prekyvietes. Tačiau mūsų kiemas – ne mašinų stovėjimo aikštelė“, – sako gyventojai.

Bet į visus daugiabučio gyventojų prašymus buvo atsakyta formaliai. Seniūnas R.Steponkus atrašė, kad į šiuos prašymus bus atsižvelgta tuomet, kai bus parengtas miesto centrinės dalies detalusis planas. Remiantis šiuo planu, gyventojai galės išsipirkti ar išsinuomoti prie gyvenamųjų namų esančius kiemus ir tik taip įgyti teisę riboti transporto eismą juose. O dėl keliamo triukšmo seniūnas nurodė kreiptis į Šilutės policijos komisariatą.

Paskambinę seniūnui R.Steponkui pajautėme nusistebėjimą, dėl ko minėto daugiabučio gyventojai vėl galėtų skųstis. „Mes juk prieš kelerius metus sutvarkėme tuos kiemus, išgriovėme buvusius tualetus, apvalėme aplinką“, – sakė seniūnas.

Išgirdęs, dėl ko šįkart šilutiškiai kreipėsi į redakciją, seniūnas buvo konkretesnis. Pasak R.Steponkaus, norintieji išspręsti kiemo problemą turi ateiti tiesiai pas jį, tada jis konkrečiai susakys, kaip išsipirkti kiemo žemę, kad gyventojai galėtų jaustis tikrais šeimininkais ir ramiai tvarkytis savame kieme.