Įspėjimas pradedantiesiems bėgikams: poilsis – dalis treniruotės

Atšilus orams gatvės prisipildo bėgikų. Tarp jų – ir didelis būrys pradedančiųjų, kurie dar sausio pradžioje pažadėjo sau aktyviau  sportuoti. Pasitaiko, kai pradinis entuziazmas išblėsta ir bėgimo bateliai taip ir lieka batų dėžėje, neretai nuo kitų startų atbaido ir patirtos traumos ar raumenų skausmas.

„Dažno pradedančiojo klaida – iškart bėgti daug ir greitai. Bėgimas turi teikti malonumą, tad svarbu klausytis savo kūno, nesilygiuoti su kitais ir pradžiai pasileisti gatvėmis ar stadione sau patogiu tempu. Greitį ir distanciją galima didinti pasitreniravus ir pripratinus organizmą“, – sako profesionalus bėgikas ir bėgimo treneris, dukart nacionalinis čempionas (5000 m ir 10 000 m) Egidijus Adomkaitis.

Pradėjus aktyviai sportuoti, pasitaiko, kad pamirštamas saikas. „Galima dalyti daugybę patarimų, bet visuomet svarbu išgirsti individualias problemas, jeigu jaučiate, kad kažkas neramina, bėgate per jėgą, konsultuokitės su profesionalais. Sportuojant svarbu nuoseklumas, fizinį krūvį reikėtų didinti pamažu, klausytis savo organizmo ir prisiminti, kad poilsis – svarbi treniruočių dalis“, – vardija E. Adomkaitis.

Anot bėgiko, sporto programoje turėtų likti vietos ir poilsio dienoms. Kartais naudinga kasdienybę paįvairinti ir kita fizine veikla, pavyzdžiui, žygiais, pasivažinėjimu dviračiu ar plaukimu.