Įspūdinga neįgaliųjų kelionė po užsienį

Kol dar neatėjo žiema, norisi keliauti. 48 Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariai iš Šilutės ir Kintų, Vainuto, Rusnės, Juknaičių, Saugų, Pašyšių, Leitgirių ir Katyčių susėdo į autobusą ir išvyko į kelionę maršrutu Ryga-Talinas-Stoholmas.

Į kelionę išsiruošė pusšimtis neįgaliųjų iš visų rajono kampelių.

Ši kelionė buvo įpatinga draugijos nariams, kurie pakeliauti išsiruošė pirmą kartą. Gera buvo matyti jų švytinčius veidus ir šypsenas.

Ryte privažiavome Taliną – nuostabaus grožio miestą. Kiek jėgos leido, stengėmės kuo daugiau pamatyti vaikščiodami senamiesčio gatvelėmis. Paslaugus vairuotojas Rolandas lėtai važiavo Talino gatvelėmis, kad tie, kurie sunkiau vaikšto, galėtų stebėti vaizdus pro autobuso langą. Stebino tvirtovės siena, kuria galima vaikščioti, senoviniai bastionų bokštai su požemiais, daugybė interaktyvių šiuolaikinių muziejų, parkai ir sodai, miesto apžvalgos aikštelės, grakštūs rūmai ir katedros, aukštas televizijos bokštas, viduramžių gatvės ir neįprasti kvartalai.

Vakare mūsų laukė komfortiškas kruizinis laivas „Baltic Queen“. Įsikūrėme patogiose kajutėse, pro langelį matėsi jūros toliai, kuriuos per naktį reikės įveikti, kol pasieksime Švedijos uostą. Vakaras neprailgo, nes laive gausu pramogų. Naktis buvo trumpa, nes ryte norėjome denyje stebėti Švedijos krantų kraštovaizdį.

Po pusryčių pasiruošėme ekskursijai po Stokholmą, dėl daugybės kanalų dar vadinamą „Šiaurės Venecija“. Tai didžiausias Skandinavijos miestas, išsidėstes tarp 14-os salų, kurias jungia 57 tiltai. Rotušės bokštas, šv. Dvasios salelė su Švedijos parlamento rūmais, senamiestis, išraižytas siauromis, paslaptingomis gatvelėmis, daugybė kavinukių, suvenyrų parduotuvių, didžioji katedra – vieta, kur buvo karūnuojami šalies valdovai – viskas paliko neišdildomus įspūdžius.

Kitą dieną parplaukėme į Taliną, su trumpais sustojimais pasiekėme Rygą. Čia visą pusdienį vyko ekskursija po senamiestį, Rygos pilis ir gynybinę sieną, „Trijų brolių“ namus, Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas puošniausias prieškario Rygos pastatas – „Juodgalvių“ gildijos namai, bažnyčis ir paminklai.

Už įspūdingą kelionę dėkojame draugijos pirmininkei Laimai Micienei, vairuotojui Rolandui už dėmesingumą, gidei Aidai už neišsenkančias žinias. Ši kelionė, kaip gražus sapnas dar vis nedyla iš atminties.

Reklama: transportavimo paslaugos į Vokietiją