Įspūdžių ištroškę šilutiškiai jau kviečiami plaukti į Nidą

Prasidėjus vasarai ir įšilus orams, vargu ar galima atrasti mūsų krašto žmogų, kuriam nekyla mintys pasiteliūškuoti Baltijos jūroje, pabuvoti smėlio kopose ir pasivaikščioti nuostabiame Nidos miestelyje. Tokioms svajonėms išsipildyti šilutiškiams ar miesto svečiams reikia įveikti tik 27 kilometrus, o tiesiausias kelias iš Šilutės uosto plaukti laivu - 5 km Šyša, 8 km Atmata ir dar 14 km Kuršių mariomis.

Šilutės uosto direktorius R. Višinskas pranešė, kad nuo šio šeštadienio, birželio 20 dienos, pradedamos kelionės laivu į Nidą.

Taigi šeimos su vaikais, jauni ir vyresni iškylų pasiilgę kraštiečiai jau gali netrukdomai planuoti savo keliones į vieną gražiausių mūsų šalies vietą – Nidą. Birželio 20 dieną, 8 val. 30 minučių, laivas „Kuršių deltos ekspresas“ iš Šilutės uosto išplaukia į pirmąją šių metų kelionę.

Tiesa, į šį reisą nebūtina suplūsti visiems iš karto, nes kelionės į Nidą šią vasarą bus organizuojamos kasdien.

Apie naujoves uoste ir keliones laivu pasakoja Šilutės uosto direktorius Rimgaudas Višinskas.

Karantino poveikis – minimalus

UAB „Šilutės vandens turizmo centras“ ir Šilutės uosto direktorius R. Višinskas sako, kad girdėjo daug kalbų apie dėl koronaviruso pandemijos paskelbto karantino įtaką verslams. Pasak jo, Šilutės uostą karantinas palietė tik minimaliai. Laivų ir valčių šeimininkai, kuriems rūpėjo pavasarinės žvejybos, savo vandens transportą komplektuoti uoste pradėjo nuo gegužės pradžios. Visos uosto vietos laivams jau yra išnuomotos. Daugelis šeimininkų čia savo laivus ir valtis laikys iki vasaros pabaigos, dalis iki spalio mėnesio. Tik apie 30 procentų Šilutės uoste laikomų laivų savininkai – kitų savivaldybių gyventojai, visi kiti Šilutės rajone gyvenantys žmonės.

Laivas „Kuršių deltos ekspresas“ dabar plukdys apie 60 žmonių, o pasibaigus valstybės lygio ekstremaliai situacijai – net iki 115.

Šilutės uostas yra prižiūrimas ir sutvarkytas ne blogiau, nei kiti nauji uostai Lietuvoje ar užsienyje. Dėl tvarkos nėra gauta jokių priekaištų. Koncesininkas vykdo įsipareigojimus ir užtikrina, kad prieplaukoje visą sutarties galiojimo laikotarpį būtų teikiamos nurodytos viešosios paslaugos: laivų švartavimo ir stovėjimo, slipo laivų nuleidimo – iškėlimo, automobilių aikštelės, laivų saugojimo elinge ir ant kranto, elektros energijos ir vandens tiekimo į laivus, buitinės, informacinės, telefono, interneto paslaugos. Veikia degalinė. Yra patvirtinti teikiamų paslaugų įkainiai.

Laivavedžiai už laivo stovėjimo vietą moka nuo 80 iki 120 Eur per mėnesį. Pasak direktoriaus R. Višinsko, jis yra girdėjęs nemažai kalbų, kad kainos galėtų būti mažesnės ar didesnės. Tačiau jos yra tokios, kad minimaliausiomis išlaidomis galėtų būti teikiamos paslaugos ir išlaikomas 7 žmonių kolektyvas. Pats direktorius R. Višinskas sakė už savo pareigas gaunantis tik simbolinį 300 Eur atlyginimą. Uostas nėra didelis, jis užpildytas ir pajamų yra tik tiek.

Uosto savininkas – Šilutės r. savivaldybė per 11 metų paslaugų gerinimui ar laivų stovėjimo vietų dotacijoms neskyrė nė 1 euro.

Kviečia praskaidrinti nuotaiką ir keliauti

Šilutės uostas tikrai įdomi vieta smalsiam jaunimui ar mūsų krašte poilsiaujantiems žmonėms. Todėl pasidairyti į jo teritoriją kviečami visi. Uoste jau kelios savaitės veikia kavinė, o dešinėje uosto pusėje yra suoliukai į laivus pasidairyti atėjusiems žmonėms.

Nuo birželio 20 dienos, kiekvieną rytą į Nidą plauks laivas „Kuršių deltos ekspresas“. Vietas laive galima užsisakyti uosto priežiūros darbuotojų kabinete. Bilieto kaina vienam asmeniui į Nidą ir atgal – 20 Eur. Laivas gali vežti ir keliautojus su dviračiais (iki 40 dviračių). Dviračio plukdymo kaina – 2 Eur.
Pasibaigus karantino laikotarpiui, tačiau dar nepasibaigus ekstremaliai situacijai, laivu saugu bus plaukti apie 60 žmonių. Gerėjant situacijai, laivu galės plaukti net iki 115 žmonių.

Pasak R. Višinsko, vasarą turime trumpą, todėl dabar yra pats laikas praskaidrinti sau nuotaiką ir keliauti laivu į Nidą.

Komercijos direktorius, korespondentas