Išrinkti geriausi rajono ūkininkai

Metu ukisŪkininkai Gražina ir Juozas Kiudžiai iš Užlaukės kaimo, Solveiga ir Linas Kairiai iš Galzdonų kaimo, Lina ir Arūnas Šedžiai iš Žalpių kaimo tapo tradicinio Šilutės rajone organizuojamo konkurso „Metų ūkis” prizinių vietų laimėtojais.

„Metų ūkis” – tradicinis konkursas, kurį organizuoja Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyrius, Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Šilutės skyrius ir seniūnijos.

Geriausi ūkininkai, kaip jau įprasta, bus pagerbti ir apdovanoti savaitgalį, rugsėjo 29 dieną Žemaičių Naumiestyje vyksiančios Mykolinių šventės metu.

 Išrinko tris geriausius

Pasak Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjo Povilo Budvyčio, šio konkurso tikslas – skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, siekiant gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti geriausius ūkius rajone.

Konkurso komisijai pirmininkavo P.Budvytis, jam talkino LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas, Šilutės konsultavimo biuro vedėja Ina Kuzmienė, Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus ir Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys.

Rugsėjo 19 dieną, apvažiavusi aštuonis ūkius, komisija nusprendė, kad geriausių ūkininkų vardo labiausiai verti Gražina ir Juozas Kiudžiai iš Gardamo seniūnijos Užlaukės kaimo, turintys gyvulininkystės ūkį. II vieta atiteko Solveigai ir Linui Kairiams iš Galzdonų, Usėnų seniūnijos, taip pat besiverčiantiems gyvulininkyste. III vieta džiaugiasi Lina ir Arūnas Šedžiai iš Žalpių kaimo, Žemaičių Naumiesčio seniūnijos, plėtojantys augalininkystės ūkį.

Šie ūkininkai laukiami Dagotuvių šventėje, kur jiems tradiciškai bus įteiktos padėkos ir dovanos.

Vertino pagal daugybę kriterijų

Vertinimo kriterijai susidėjo iš trijų dalių: ūkininkų kvalifikacijos, išsilavinimo (amžius, kiek laiko ūkininkauja, kvalifikacijos kėlimas); ūkio veiklos ir jo rezultatų įvertinimo (žemės panaudojimas, sodybos aplinkos sutvarkymas, pievų ir ganyklių būklė, technikos būklė ir kt.); papildomų kriterijų (ūkio modernizavimas, narystė LŪS, dirvožemio tyrimai ir kt.)

P.Budvytis pasakojo, kad „Metų ūkio” konkursas buvo organizuojamas dviem etapais. Pirmiausia geriausi ūkininkai buvo išrinkti visose 11 Šilutės rajono seniūnijų. Vėliau iš jų buvo renkami geriausi ūkiai visoje Savivaldybėje.

Tapti geriausiais rajono ūkininkais taip pat pretendavo: Vida ir Jonas Kundrotai iš Tarvydų kaimo, Juknaičių sen.; Alma ir Kostas Kurlinkai iš Bikavėnų kaimo, Vainuto sen.; Asta ir Remigijus Marozai iš Laučių kaimo, Šilutės sen.; Snieguolė ir Gediminas Radvinskai iš Rusnės ir Virginija Macijauskienė iš Šyšgirių kaimo, Kintų sen.

Išsamius pasakojimus apie pirmųjų vietų laimėtojus skaitykite artimiausiuose „Šilutės naujienų” numeriuose.