Išrinktos pavyzdingiausiai 2012 m. tvarkomos privačios miško valdos

51 ziema miskeLietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) šių metų spalio – lapkričio mėnesiais kaip ir kasmet organizavo konkursą „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“, kurio metu buvo išrinkti 2012 m. geriausiai savo miško valdą prižiūrintys miško savininkai.

Konkurso metu išrinkti ir apdovanoti net 36 prizininkai.

Konkurso sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo miškų inspektorių, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų bei Valstybinės miškų tarnybos pareigūnų, Kaimo tinklo pagalbos, kurie prie konkurso organizavimo ir įgyvendinimo prisideda ne tik finansine parama, bet ir nuoširdžia pagalba.

Šio konkurso tikslas yra skatinti privačių miškų savininkus savo miško valdose ūkininkauti pagal tvaraus ir subalansuoto miškų ūkio tvarkymo bei naudojimo.

Šiais metais konkurso metu buvo apžiūrėti ir įvertinti 58 privataus miško plotai. Vertinimas buvo kompleksinis.

Dėmesys skirtas: valdos riboms ir riboženkliams, pagrindiniams ir ugdomiesiems kirtimams, želdiniams ir žėliniams. Taip pat sanitarinei miško būklei, infrastruktūriniams įrenginiams, savanoriškiems aplinkosauginiams įsipareigojimams, šalutiniams ir nemedieniams miško naudojimams.

Papildomi balai rašyti už išskirtinius sprendimus ir rezultatus bei tiems, kurie išklausė 40-ies valandų mokymus privatiems miško savininkams.

Pirmosios vietos skirtos miško valdoms, kuriose pastebėta netikėtų sprendimų, neįprastai sukomplektuotų miškininkystės priemonių. Jos padeda gauti puikius rezultatus.

Pirmaujančiose valdose visada juntami du dalykai: pirma, begalinė pagarba miškui, o kartu ir visai gamtai, antra, didžiulės darbo sąnaudos, kurių pagrindinė dalis yra paties savininko rankų triūsas.

Smagu, jog privačiose miško valdose yra vykdomi ir projektai, kuriais nesiekiama materialaus pelno.

Taigi džiaugiamės ir sveikiname prizininkus Lietuvos Respublikos mastu. Pirmąją vietą Respublikoje jau antrus metus laimėjo miško savininkas iš Pakruojo rajono: šiemet tai Jono Beconio miško valda, surinkusi maksimalų 100 balų įvertinimą.

Antrąją vietą komisija skyrė Romui Balčaičiui iš Kauno apskrities, o trečiąją – Albinui Kaspučiui iš Telšių apskrities.

LMSA organizuotos tradicinės konferencijos „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“ metu apdovanoti ir konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2012“ dalyviai, geriausiai tvarkantys savo miško valdas apskrityse.

Klaipėdos apskrityje pirmąją vietą komisija skyrė Ričardui Gedrimui, antroji vieta atiteko Albinai Šukienei, o trečioji – Jonui Urbonui.

Džiaugiamės ir sveikiname prizininkus, o nelaimėjusius ir visus kitus kviečiame konkurse dalyvauti kitais metais.