Išsaugoti retus galvijus padeda finansinė parama

parama galviju baltnugarisValstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba primena, kad jau antrus metus iš eilės nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių augintojai gali kreiptis dėl šių veislių išsaugojimui skiriamos ES paramos. Šilutės rajono ūkininkai kviečiami pasinaudoti išmokomis už senuosius lietuviškos veislės šėmus ir baltnugarius galvijus.

Išmokos, už vieną minėtų veislių galviją siekiančios 180 eurų, bus mokamos dar penkerius metus. Tačiau paramos gavėjai turi atidžiai įsigilinti į išmokoms gauti keliamus reikalavimus.

Paramos gali kreiptis visi, užsiimantys žemės ūkio veikla. Pareiškėjai privalo turėti bent vieną nykstančioms Lietuvos senųjų veislėms priklausantį gyvulį. Jis privalo būti įregistruotas VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centre. Jo kilmė turi būti nurodyta ir galvijo pase.

Iki paraiškos pateikimo ūkininkai privalo užregistruoti valdos duomenis bei atnaujinti duomenis Galvijų veislininkystės informacinės sistemos duomenų bazėje. Jei trukdžių paramai gauti nėra, lieka užpildyti paraišką ir džiaugtis penkerius metus į sąskaitą kapsėsiančiais pinigais.parama galviju semas jautis 1

Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos inspektorė Stanislava Zdanavičienė pasakojo sulaukusi išties nemažai parama susidomėjusių ūkininkų skambučių. Tačiau iš gausaus būrio skambintojų į paramą realiai pretenduoti, jos manymu, galės tik 5 ar 6.

„Kol kas grynaveislių karvių ir veislinių bulių mūsų rajone nėra, vienas kitas turi šėmas ar baltnugares telyčaites. Tikrintojai atidžiai išnagrinėja galvijo kilmę, nes jaunos telyčaitės kaip grynaveislės būna pripažįstamos tik nuo ketvirtos kartos“, – sakė specialistė.

Primename, kad paraiškos paramai gauti renkamos kartu su kasmetinėmis pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaracijomis iki birželio 15 d. Jų laukiama Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos paramos administravimo teritoriniuose skyriuose pagal ūkio įregistravimo vietą.

Iš viso programai „Nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių išsaugojimas“ įgyvendinti skirta 2,7 mln. Lt. Šiais metais jau pateiktos 26 paraiškos, prašoma paramos suma siekia 1,1 mln. Lt.