Išsipildė „tvarkiečių“ svajonė: D.Žebelienė – Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkė

EONOMIKOS ZEBELIENE„Pagaliau įvyks tai, kas jau seniai turėjo įvykti“, – tokiais žodžiais Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį pradėjo laikinai rajono mero V.Pozingio paskirtas šio komiteto pirmininkas „darbietis“ Saulius Stankevičius. Jis septintąjį kartą pateikė pasiūlymą komiteto pirmininke rinkti partijos Tvarka ir teisingumas atstovę Daivą Žebelienę.

Valdančiosios koalicijos politikai tą dieną neabejojo pirmininkės rinkimų sėkme, nes šiame komitete jie pagaliau įgijo persvarą. Septintuoju valdančiosios koalicijos nariu šiame komitete tapo iš Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto perkeltas „tvarkietis“ Gintaras Bružas.

Taip partija Tvarka ir teisingumas tapo išskirtine rajono Taryboje: iš keturių šios partijos politikų, esančių rajono Taryboje, trys – D.Žebelienė, G.Bružas ir rajono mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis – susikoncentravo į vieną svarbausių komitetų – Ekonomikos ir finansų komitetą. Ketvirtas „tvarkiečių“ politikas Vladas Kainovaitis paliktas darbuotis Socialinių reikalų komitete.

Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas liko be partijos Tvarka ir teisingumas atstovų.  

Balsavo už save

Valdantiesiems pasiūlius komiteto pirmininke rinkti D.Žebelienę, opozicijos politikai dar griebėsi intrigėlės. A.Jakas pasiūlė dar vieną kandidatą į pirmininko postą -liberalsąjūdietį Edvardą Vitkauską. Pastarasis sutiko būti renkamas, bet po pauzės šmaikštaudamas pasakė, kad jis balsuos už D.Žebelienės kandidatūrą.

Už D.Žebelienę balsavo visi 7 valdančiosios koalicijos nariai, o už E.Vitkauską visi 6 opozicijos nariai.

Liberalcentristas Steponas Kazlauskas stebėjosi, kad „lipant“ į valdžios postą jau nebesilaikoma paprasčiausios etikos – net pats kandidatas balsuoja už save. S.Kazlauską, kaip ir daugelį kitų, stebėjusių pirmininko rinkimų procesą, ne kaip nuteikė faktas, kad D.Žebelienė nepasikuklino balsuoti už save, kad taptų komiteto pirmininke.

Mero pavaduotojas V.Pavilonis, atkirsdamas į repliką, sakė, kad tokia yra reali būtinybė ir  rinkimų teisinė procedūra nepažeista.

Opozicija prisižaidė?

Partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus lyderis V.Pavilonis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad visiškai nesidžiaugia, jog net trys politikai suėjo į Ekonomikos ir finansų komitetą, kartais pavadinamą svarbiausiu komitetu. Jo nuomone, netrukus opozicija ims priekaištauti dėl galimai pažeistų partijų atstovavimo proporcijų ar net kaltinti siekiu dominuoti.

Partijos Tvarka ir teisingumas politikai, anot V.Pavilonio, visai nesiekė turėti tris savo politikus viename iš komitetų. „Opozicijos politikai patys prisižaidė boikotuodami komiteto pirmininko rinkimus ir valdančiąją koaliciją varydami į kampą. Dabar, kai rajono mero Virgilijaus Pozingio iniciatyva komiteto narių skaičius padidintas, reikia tikėtis, kad komitetas dirbs konstruktyviau“, – sakė V.Pavilonis.

D.Žebelienė „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad jokių nuoskaudų ir išankstinių nuostatų dėl komiteto narių neturi. Ji įsitikinusi, kad sugebės rasti bendrą kalbą ir sutarimą su visų politinių partijų ir frakcijų atstovais komitete.

D.Žebelienė yra pasirengusi konstruktyviems, visiems priimtiniems sprendimams, sieks sutelkti Ekonomikos ir finansų komiteto narius, kad komitetas dirbtų kaip komanda.

D.Žebelienė mano, kad komitetas turėtų inicijuoti sprendimų projektus, skatinančius žmonių verslumą, saugančius rajone dirbančias įmones ir jose sukurtas darbo vietas, padedančius didinti darbo vietų skaičių.

D.Žebelienės nuomone, Ekonomikos ir finansų komitetas turi aktyviai reikalauti, kad savivaldybės administracija kruopščiai kontroliuotų, kaip įgyvendinami ES projektai, kad ypač teisingai vykdytų viešuosius pirkimus. Taip taupant lėšas atsirastų galimybė įgyvendinti daugiau įvairių projektų.