Išskirtinė Kornvalio reksų išvaizda slepia draugišką charakterį

Kornish Rex„Čia ta beplaukė baidyklė?“, – daugelis draugų klausdavo šilutiškės Eglės Šimkienės, kai ji pasakydavo jog įsigijo Kornvalio reksų veislės katę.

Moteris sutinka, kad šių kačių išvaizda – išskirtinė: ilgos kojos bei uodega, smailus snukis, didelės it šikšnosparnio ausys. Šios katės abejingų nepalieka – jomis arba žavimasi, arba bjaurimasi.

Tačiau savo akimis išvydę naująją Eglės augintinę Simbą, pašaipūnai pakeisdavo savo nuomonę, nes šios veislės atstovės, ne taip kaip daugelis jų giminaičių, yra labai mylinčios šeimininkus, draugiškos ir trokštančios bendravimo.
Dėl savo charakterio bruožų laikui bėgant Simba užkariavo ne tik namiškių, bet ir šeimos draugų širdis.

Spalio 4-ąją – minėjome Pasaulinę gyvūnų globos dieną, todėl šia proga  „Šilutės naujienų“ skaitytojams pateikiame pažintį su Kornvalio reksų veislės atstove Simba.

Panašios į senovės Egipto kates

Prieš keletą metų iš kelionės Egipte Eglė parsivežė papirusą, vaizduojantį senovės egiptiečių katę – grakščią, ilga uodega, didelėmis ausimis. Tada šilutiškė nė nenumanė, kad po kelių mėnesių panašios išvaizdos katytė apsigyvens jos namuose.20140515 080952-1
„Parsivežei iš Egipto tą paveikslą, o vėliau ir katė atsirado“, – lig šiol jai primena sutuoktinis.

Literatūroje rašoma, kad nepaisant panašumo į senovės Egipto kates, Kornvalio reksas nėra jų palikuonis. Jis buvo išvestas XX amžiaus pabaigoje Didžiojoje Britanijoje. Ši veislė turi išskirtinį kailio raštą bei jo struktūrą. Savo kailiu šios katės panašesnės į italų kurtų ar skalikų veislės šunis.

Šios veislės augintiniai turi nerūpestingo kačiuko charakterį, tai gyvūnas, kuris gali nuolat nustebinti ar pralinksminti savo žaismingumu bei nerūpestinga prigimtimi. Nors yra nepataisomi išdykėliai, Kornvalio rekso veislės katės – tai protingi ir imlūs naujovėms gyvūnai, lengvai išmokomi triukų ir niekada nenuilsta gaudydami kamuoliuką ar žaisdami kitus žaidimus.

Nerūpestingo, bet meilaus būdo gyvūnai yra idealus pasirinkimas šeimai, ypač jeigu joje yra vaikų, nes šis augintinis nuolat bendrauja ir yra puikus kompanionas.

Rinkosi iš sfinksų ir Kornvalio reksų

Prieš Simbos atsiradimą septynerius metus Eglė augino baltą pūkuotą katę, tačiau vieną dieną ši iššoko pro balkoną ir dingo. Moteris pamena tuomet išgyvenusi didžiulį stresą – ilgai ieškojusi ir praradusi viltį surasti pabėgusią katę, ji nusprendė įsigyti kitą augintinę.

Apie įvairias kačių veisles paskaičiusi internete, Eglė suprato, kad jai labiausiai prie širdies Kornvalio reksų ir sfinksų veislės katės.

„Sfinkso nepirkau, nes šios veislės atstovės visiškai neturi plaukų, galvojau kad namiškiams bus nemalonu prie tokios katės prisiliesti, ją glostyti“, – priežastis, nulėmusias pirkti Kornvalio reksą, įvardijo moteris.

Simba gimė per Eglės gimtadienį – gegužės 10-ąją, o dar po kelių mėnesių iš Klaipėdos parvažiavo į Šimkų namus. „Kai mažą parsivežėme, tai išvis atrodė juokingai – ausys didelės, pati mažytė, snukiukas mažas. Vienu pirštu mes ją glostydavome, nes kitaip negalėdavome tokios mažytės paglostyti“, – su šypsena pasakojo unikalios išvaizdos gyvūno šeimininkė.

Kniaukimas panašus į šuns lojimą

20140308 152059-1Simba tapo tikra karalienė. Kadangi yra švari, tvarkinga ir nesipūkuoja, jai leidžiama miegoti šeimininkų lovoje.
„Jei pirksit gerą maistą, užsiauginsite sveiką katę“, – kartą veterinaras pasakė Eglei. Paklausiusi specialisto patarimo, ji Simbai perka tik kokybišką, šiai veislei pritaikytą maistą.

Šios katės kitaip kniaukia. Pasak Eglės, jos yra šnekančios katės, jų balsas labiau į šuns lojimą panašus. Eilinė katė švelniau miaukia, o Kornvalio reksai daugiau dėmesio balsu pareikalauja. Galbūt todėl rytais Simba dažnai susipyksta su namiškiais, nes garsiu miaukimu juos pažadina.

Kornvalio reksai lyg šuniukai iškart atbėga pašaukti vardu, o jei jaučiasi skriaudžiami, pasak Eglės, pradeda verkti, šaukti.
„Jei pas vaikus ateina draugai, ir Simba pradeda šaukti, jau žinau, kad su kate netinkamai elgiamasi, bet kad ir kaip būtų skriaudžiama, ji niekada nėra mažiesiems įbrėžusi ar įkandusi“, – augintinės charakterį apibūdino šilutiškė.

Pasak šeimininkės, Simba labai draugiška: prieis, pasitrins, nosimi pabaksnos, paprašys, kad paglostytų. Tokią katę paimti ant rankų malonu, nes ji nesipūkuoja ir skleidžia ypatingą šilumą.

Kadangi Simba neturi storo ir pūkuoto kailio, jai nuolat būna šalta, todėl ji labai ieško šilumos. Orams atvėsus, katė visada lenda po antklode arba ieškosi jaukesnės vietelės vonioje, ant šildomų grindų.

Nuolat ieško veiklos

Užaugusi Simba ir pati tapo mama. „Ji – labai rūpestinga mama, kai turėjo pirmą vadą, tai ją reikėdavo nunešti pavalgyti, nes savo vaikų nė sekundei nepalikdavo vienų. Vieną kačiuką apsikabindavo viena letena, kitą – kita. Tiek juos mylėjo, tiek prižiūrėjo, kad pati visiškai sulyso, sunyko“, – pasakojo Eglė, pridėdama, kad kitos katės taip neprižiūri savo vaikų.
Kornvalio reksai, ne taip kaip kitos katės, yra labai aktyvūs. „Turiu draugę, kurios katė miega 24 valandas per parą, o manoji nuolat ieškosi kokios nors veiklos“, – sakė Eglė.

Simba negali atsispirti kambariniams augalams, mėgsta juos apskabyti, pakramsnoti. Eglė pasakojo, kad kartą buvo parsinešusi keletą gėlės daigelių. Žinodama katės pomėgius, augalėlius pasodino ir užkišo ant palangės už kaktusų, kurių vienintelių katė neliečia. Visgi išradingoji Simba sugebėjo letena daigelį pasiekti ir su visom šaknim išrauti. Radusi apskabytą augalą, moteris jį vėl pasodino, šis prigijo. „Taip džiaugiausi, taip džiaugiausi, bet po kurio laiko Simba jį vėl išrovė ir visiškai nukramtė“, – augintinės išdaigas atskleidė Eglė.