Išskirtiniai atvejai Šilutės ligoninėje: radinys žarnyne, pjautinės žaizdos, sunkios traumos išgertuvių metu

Silutes ligonin_operacinePrieš mėnesį VšĮ Šilutės ligoninės chirurgai iš pacientės žarnyno ištraukė plastiko gabalėlį. Tai pirmasis toks išskirtinis atvejis ligoninės istorijoje. Anot ortopedų – traumatologų, į Priėmimo – skubios pagalbos skyrių dažniausiai atvyksta apdegę, neretai sumušti ar patyrę kitas traumas, per neapdairumą sunkiai susižaloję pacientai.

Iš kur atsirado? Spėliojama

Tąkart pacientė į Šilutės ligoninės medikus kreipėsi dėl pilvo skausmų. Chirurgai apžiūrėjo moterį ir atlikę visus būtinus tyrimus, nustatė, kad pacientei plonosios žarnos perforacija arba kitaip tariant – trūko plonoji žarna. Tad chirurgai skubiai susiruošė operuoti. Anot chirurgo Tomo Grenovecko, dar gydytojo anesteziologo – reanimatologo konsultacijos metu pacientė pasijuto prasčiau. Jai ėmė trūkti oro ir galiausiai ji prarado sąmonę. „Skubiai atlikau operaciją. Pacientės žarnyne radau plastiko gabalėlį. Anksčiau chirurgams nėra tekę aptikti nieko panašaus, tai lyg ir pirmasis toks atvejis“, – pabrėžė T. Grenoveckas.

Ištraukus radinį pacientei buvo išgelbėta gyvybė. Kaip plastiko gabalėlis atsirado žarnyne, anot chirurgo, paaiškinti negalėjo ir pati moteris.

Gydytojas prisiminė ir dar vieną atvejį, kai į Priėmimo – skubios pagalbos skyrių buvo atvežtas peiliu sužalotas pacientas. Tuomet chirurgas dar buvo tik pradėjęs dirbti Šilutės ligoninėje. „Žmogui buvo pradurtos kepenys, kliudyta tulžies pūslė, dvylikapirštė žarna, jis buvo netekęs daug kraujo. Todėl teko skubiai operuoti. Nedaug trūko, kad būtų pažeista ir tuščioji vena“, – pasakojo chirurgas, pridurdamas, kad tuomet pacientui būtų prasidėjęs gausus kraujavimas. Laimei, anot mediko, to nenutiko ir paciento gyvybė buvo išgelbėta.

Krenta iš aukštai, bet nesusilaužoGydtojai Pauza_ir_Drulia

Anot medikų, retai, bet visgi pasitaiko, kai iš kelių metrų aukščio nukritęs ant žemės žmogus nesusilaužo nei rankos, nei kojos. Štai viena pacientė pati bandė susitvarkyti kaminą, – kopėčiomis lipo ant stogo ir nukrito. „Tik nesunkiai susižalojo. Susimušė petį, krūtinės ląstą, išniro kairysis šlaunikaulis – klubo sąnarys. Stebimės, kad moteriai niekas nelūžo“, – sakė ortopedas – traumatologas Audrius Budnikas. Kolegos ortopedai – traumatologai Alius Pauža ir Gintaras Drūlia jam antrina, kad tai labai retas atvejis „Pacientei pasisekė. Stebėtina, kad taip pataikė nukristi“, – pridūrė ortopedas – traumatologas A. Pauža, kuris papasakojo, kad kitam pacientui iš krūtinės yra traukęs kulką. „Žmogus pats šovė sau į krūtinę. Matyt galvojo, kad pataikys į širdį, tačiau nepataikė. Matėsi kulkos įėjimo ir išėjimo anga krūtinėje. Skubos tvarka paguldytas į Reanimacijos – intensyvios pagalbos skyrių, vėliau nuvežtas į gydymo įstaigą Klaipėdoje“, – sakė medikas. Anot jo, tokių skaudžių nutikimų fiksuojama ne vienas.

Sunkios traumos – išgertuvių metu

Yra ne vienas atvejis, anot medikų, kuomet pacientai susižaloja siekdami pagąsdinti šeimos narius arba per savo kvailumą. Tai dažniausiai nutinka išgertuvių metu. Medikų pastebėjimu, žmonės tampa darbštūs, kai išgeria. „Žmonės geria daug ir labai daug. Išgėrę neturi savisaugos jausmo, užsiima neįtikėtinais dalykais. Pavyzdžiui, girti kapoja malkas“, – nuomonę išsakė ortopedas – traumatologas A. Pauža.

Ne naujiena ir tai, jog nelaimingi nutikimai dažni ir šventiniu laikotarpiu, ypač sprogdinant fejerverkus. Tuomet, anot ortopedų – traumatologų, į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvyksta žmonės apdegusiomis rankomis, veidu, su plėštinėmis žaizdomis, susižaloję pirštus. Medikai įsitikinę, jog tokių atvejų visada buvo ir, tikėtina, dar bus. Pastebima, kad ypač sunkios traumos nutinka būtent neblaiviems asmenims.
Taip pat sunkiai susižalojama ir per neapdairumą. Pavyzdžiui, dažnas nežiūri kur deda koją, paslysta ir patiria įvairių traumų – susipjausto, persiduria koją ar ją susilaužo.

Neretai į Priėmimo – skubios pagalbos skyrių atvežami sužaloti jaunuoliai po muštynių. „Pamenu, kai atvežė jaunuolį sužalotu veidu. Jis buvo su akiniais, kurie nuo smūgio dužo ir perpjovė skruostą. Pasisekė, kad stiklo šukių nepateko į akis“, – sakė A. Pauža.