Iššūkiai matematikoje: vakarų Lietuvoje organizuojamakonferencija kviečia sprendimų ieškoti kartu

Matematikos mokymas ir mokymasis Lietuvos mokyklose šiuo metu susiduria su iššūkiais.

Konferencijoje paskaitos bus skaitomos ir mokiniams.

Egzaminų rezultatai ir gąsdina, ir kelia iliuzijas. Moksleiviai, besiruošiantys egzaminams ir studijoms, patiria didelį spaudimą, o būsimų absolventų pagrindinis autoritetas – mokytojai. Artėjant kasmetiniams egzaminams, svarbus klausimas – kaip padėti mokytojams ir mokiniams?

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakultetas (MIF) balandžio 29 d. Palangoje organizuoja mokytojams ir mokiniams skirtą seminarą „Studijos ir mokslas VU Matematikos ir informatikos fakultete“. „Mūsų tikslas – mokiniams ir mokytojams pristatyti atnaujintas matematikos ir informatikos studijų programas, parodyti, kas studijuojama universitete, supažindinti su naujausiomis tendencijomis“, – programą pristato MIF dekanas prof. dr. Paulius Drungilas.

Pasak dekano, tokio tipo renginiai moksleiviams padeda suprasti, ko tikėtis iš studijų universitete, mokytojams – kaip moksleiviams pateikti turinį, kuris būtų naudingas, padėtų suprasti kaip keičiasi matematikos pasaulis. MIF prodekanė doc. dr. Jurgita Markevičiūtė pabrėžia, kad būtent mokytojai yra pagrindiniai prasmingo ir sėkmingo mokymosi organizatoriai: „MIF jaučiame atsakomybę prieš visuomenę ir siekiame pasidalinti savo patirtimi bei pasisemti patirties iš mokytojų sėkmingam jaunų žmonių lavinimui.“

Dažnai visuomenėje matematika yra laikoma tik skaičiavimais, tai, pasak VU Matematinio švietimo centro vadovo prof. Rimo Norvaišos, yra dėl nusistovėjusio neteisingo visuomenės požiūrio į jos turinį: „Į matematiką reikia žvelgti plačiau“, tai neatsiejama kasdienybės dalis, mūsų dabartis ir ateitis, padedanti suprasti abstrakcijų pasaulį, taisyklingai samprotauti ir patiems kurti. Matematika yra prasmės kūrimas logikos priemonėmis. Dialogai ir bendradarbiavimas tarp universitetų ir mokyklose dirbančių pedagogų gali padėti moksleiviams pamatyti matematiką tokią, kokia ji yra: modernią, daug žadančią.

Seminare mokytojams ir mokiniams bus skaitomos paskaitos apie matematine logika pagrįstą dirbtinį intelektą, šiuolaikinius duomenų analizės algoritmus, blokų grandinių (angl. blockchain) technologijas. Daug dėmesio bus skiriama matematikos ir informatikos mokytojams, vyks diskusijos apie mokymo turinį mokyklose, apie tai kaip jis galėtų būti tobulinamas. Mokytojai bus supažindinti su matematikos mokytojų rengimu ir kvalifikacijos tobulinimo galimybėmis.