Įsteigta Pamario jaunimą vienijanti asociacija

pamario jaunimas 4Vietinės valdžios neveiklumu apkaltintos Pamaryje gyvuojančios jaunimo organizacijos nusprendė nebetylėti. Tačiau įrodyti, kad juos nuvertinantys žmonės klysta, jie bando ne garsiai rėkdami. Jaunimas imasi konkrečių veiksmų – praėjusią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centre įvyko steigiamasis Šilutės rajono jaunimo asociacijos „Pamario jaunimas“ susirinkimas.

Į asociaciją „Pamario jaunimas“ susibūrę jauni žmonės iš Juknaičių, Vainuto, Pašyšių jaunimo klubų, Usėnų jaunimo centro „Nemunas“, jaunimo organizacijos DARBAS, Šilutės šaulių 8-osios kuopos žada kryptingai ir tiksliai siekti permainų.

Svarbiausias jaunimo tikslas – kad jauni žmonės susivienytų į bendrą jėgą, kuri drąsiai kalbėtų apie jaunimo poreikius rajone bei atstovautų savo pozicijai Savivaldybėje.

Asociacijos „Pamario jaunimas“ durys atviros kiekvienam, net ir jokiai jaunimo organizacijai nepriklausančiam miesto ir rajono gyventojui iki 29 metų amžiaus.

Į steigiamąjį susirinkimą susirinkę jauni žmonės neslėpė, kad jų netenkina Savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų koordinatorės Jurgitos Gurevičiūtės darbas. Tiesa, į susirinkimą jaunimo reikalų koordinatorė kviesta nebuvo.

Organizatoriai aiškino, kad net du kartus ji buvo kviesta į prieš tai vykusius jaunimo susitikimus, tačiau J.Gurevičiūtė ten nepasirodė.

„Jeigu žmogus nekreipia į mus dėmesio net kviečiamas, šį kartą nusprendėme jos nebetrukdyti…“; „Jaučiame, kad mūsų negerbia ir nevertina“, – nusivylimo neslėpė permainų norintys jauni žmonės.

Nemažai kritikos strėlių biro ir vicemerei Stasei Skutulienei, kuri prieš kurį laiką viešai buvo pareiškusi, kad Šilutės jaunimas yra pasyvus ir nieko nenorintis.

Oficialiai asociacija dar nėra registruota – kad būtų galima sutvarkyti visus dokumentus, reikia 600 litų. Šiuos pinigus jaunimas žada pasiskolinti iš verslininkų. Grąžinti skolą jaunuoliai bandys rengdami simboliškai apmokamus renginius, kurių metu savo talentus rodys patys.

Svarstytas ir simbolinis nario mokestis, tačiau bent jau kol kas jo atsisakyta.

Susirinkimo metu į Jaunimo reikalų tarybą (JRT) – vieną pagrindinių asociacijos organų – nuspręsta deleguoti 6 atstovus. Jiems bus pavesta kalbėtis su vietos valdžia, užmegzti protingą ir naudingą dialogą. JRT nariais išrinkti Evaldas Marcinkevičius, Kornelija Čepytė, Rimantė Vitkauskaitė, Lijana Jagintavičienė, Vytautas Barkauskas ir Neimantas Bilevičius.

Savivaldybė, savo ruožtu, į JDT paskirs dar 6 asmenis.

„Tai, kad susitikimuose su politikais dalyvaus tik 6 JRT nariai, nereiškia, kad jie vieni ir priims visus sprendimus. Asociacijos valdybos narių, kurie kartu bus ir JRT nariai, susiėjimai bus vieši. Kiekvienas atėjęs galės pareikšti savo nuomonę, siūlyti idėjų ir minčių. JRT nariai bus tie pasiuntiniai, kurie visų mūsų mintis ir idėjas išsakys politikams“, – kalbėjo viena iš asociacijos steigėjų.

Socialiniame tinklapyje „Facebook“ asociacija yra sukūrusi ir savo puslapį „Pamario jaunimas“, vienijantį jau daugiau nei 800 naujos organizacijos veikla susidomėjusių žmonių.

Silutes naujienu LOGO