Istorijos dulkes nupūtus: šiemet – paskutiniojo Švėkšnos gaisro 20-metis

Švėkšna nuo didelių gaisrų kentėjo 1732; 1817; 1858; 1861; 1891; 1925 ir 2006 metais. 1732 m. sudegė dalis miestelio ir bažnyčia. 1925 m. sudegė 139 gyvenamieji namai, 156 ūkiniai pastatai, progimnazija, žuvo 2 žmones, buvo apdegusių. Po šio gaisro Švėkšnoje pastatyta ugniagesių globėjo – šv. Florijono statula tebestovinti iki šiol. O šiemet gegužės 10-ąją suėjo 20 metų, kai ne tik rajoną, bet ir visą Lietuvą sukrėtė paskutinysis Švėkšnos gaisras.

Sudegė 10 pastatų, žuvo moteris

Tą 2006-ųjų gegužės 10 d., trečiadienio, popietę žodžiais nenusakoma ugnies stichija sukrėtė Švėkšnos miestelį. Gaisras, prasidėjęs J. Maciejausko gatvėje, akimirksniu persimetė į gretimą Gedminaičių gatvę.

Liepsnos vieną po kito rijo namus, ūkinius pastatus. Įsisiautėjusi stichija buvo nekontroliuojama, nes pūtė stiprus vėjas. Chaosas truko daugiau kaip pusvalandį, kol atvažiavo Šilutės, Saugų, Žemaičių Naumiesčio, Gargždų, Šilalės, Klaipėdos gaisrinės. Panikos apimti žmonės iš pastatų į gatvę nešė baldus, rūbus, indus, radijo aparatūrą. Visas gyventojų turtas gulėjo ant šaligatvių, kiemuose, o gatvėje kliokė vanduo, sumišęs su purvu ir suodžiais…

Visą straipsnį skaitykite birželio 26 dienos „Šilutės naujienų” laikraštyje.