Istorinė Tauragės pilis kviečia į nemokamą ekskursiją

 taurages pilisGegužės 8 d. (penktadienį) 12 val. Tauragės pilis kartu su skaidrumo iniciatyva „Jonvabaliai“ kviečia į nemokamą atvirų durų renginį, kurio metu istorikas Viktoras Kovšovas gyventojus susipažins ne tik su atnaujintu pilies kompleksu, bet ir Tauragės krašto istorijos ekspozicija. Europos dienos proga penktadienį Tauragės rajono savivaldybė gyventojus ir miesto svečius kviečia ir į gausybę kitų renginių.

„Tauragės širdyje įsikūręs pilies pastatų kompleksas šiuo metu yra didžiausias vietos gyventojų ir miesto svečių traukos centras, kurį šį penktadienį nemokamai aplankyti galės kiekvienas atvykęs. Ilgą laiką nemaža dalis Tauragės pilies komplekso pastatų buvo apleisti, jų atnaujinimui reikalingas lėšas gauti galėjome tik pasitelkę ES struktūrinių fondų investicijas. Dalies pastatų ir aplinkos sutvarkymas bei įrengimas suteikė galimybes atkurti svarbų šio krašto istorinį paveldą, o Tauragės gyventojams ir svečiams turiningai leisti laiką. Norėdami gyventojams išsamiau papasakoti apie projektą bei visapusišką naudą atnešusius jo rezultatus, nusprendėme prisijungti prie skaidrumo iniciatyvos „Jonvabaliai“, o penktadienį atveriame duris ir kviečiame viską pamatyti gyvai“, – pasakoja projekto koordinatorė, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Edita Gaižauskienė.  

Neseniai sutvarkytas renesanso architektūros stilių primenančios Tauragės pilies kompleksas išsiskiria savo istorija bei buvusia paskirtimi – tai seniausias Lietuvoje pasienio muitinės pastatas. Vėlesnius pilies panaudojimo bei išvaizdos pokyčius nulėmė istoriniai įvykiai, tad dabartinis Tauragės pilies pastatų kompleksas pasižymi turtinga ir įdomia istorija. Šiuo metu visos pilies patalpos alsuoja gyvybe, nes čia veikia Moksleivių kūrybos centras, vaikų biblioteka, muziejus bei fotografijos galerija. Apsilankančius džiugina ir sutvarkyta bei jauki pastatų kompleksą supanti aplinka, o miesto svečiai čia įsikūrusiame turizmo ir verslo informacijos centre gali gauti aktualiausią informaciją.

Atvirų durų renginio metu visiems besidomintiems bus trumpai pristatomas prie „Jonvabalių“ skaidrumo iniciatyvos prisijungęs pilies sutvarkymo projektas ir pasakojama apie šiuo metu veikloms pritaikytus istorinius pilies pastatus. Vėliau renginio svečiai bus kviečiami aplankyti interaktyvią Tauragės krašto istorijos ekspoziciją, ekskursiją ves istorikas Viktoras Kovšovas. Atvirų durų renginį Tauragės pilies komplekse užbaigs bendras unikalaus pilies himno giedojimas bei „gyvos“ širdies formavimas. Numatoma viso renginio trukmė – iki 2 val. Atvirų durų renginys ir pilies komplekso pastatų lankymas nemokamas.

Minint Europos dieną, Tauragės pilies erdvėse vyks ir daugiau renginių. Penktadienį bus pristatoma fotografijų ekspozicija, mažiesiems lankytojams rodomas lėlių teatro spektaklis „Taip sukasi pagalbos ratas“, taip pat vyks žaidimas „Pagauk pilies vaiduoklį“, lankytojus kvies turizmo ir verslo informacijos centras bei moksleivių keramikos studija. Išsamią atvirų durų Tauragės pilyje renginio programą galima rasti savivaldybės tinklalapyje adresu: http://www.taurage.lt/index.php?117714776.

Ketinančius dalyvauti Tauragės pilies atvirų durų renginyje kviečiame registruotis e. paštu egle@icbaltic.lt arba tel. (8 5) 278 84 91. Registruojantis reikia nurodyti dalyvaujančių asmenų skaičių, vardus, pavardes bei kontaktinius telefono numerius.

Įžanginio atvirų durų renginio programa:

12:00–12:30 Renginio dalyviai renkasi Tauragės krašto istorijos ekspozicijų salėje, Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė
12:30–14.00 Pilies sutvarkymo ir pritaikymo projekto pristatymas bei atsakymai į susirinkusiųjų klausimus, ekskursija po objektą.

Europos dienos proga nemokami atvirų durų renginiai vyks ir kitų miestų lankytinuose objektuose, kurie buvo atkurti iš ES investicijų. Daugiau informacijos apie vyksiančius renginius galima rasti tinklalapyje http://esinvesticijos.lt/lt/naujienos/kvieciame-i-europos-dienos-renginius.

Apie skaidrumo iniciatyvą „Jonvabaliai“

„Jonvabaliai“ – tai savanoriška iniciatyva, skatinanti įmones, įstaigas ar organizacijas pademonstruoti geruosius atsakingo lėšų naudojimo pavyzdžius, siekti didesnio skaidrumo, atsiskaitant už ES lėšomis finansuotus projektus. Iniciatyva taip pat siekiama suteikti galimybę gyventojams daugiau sužinoti apie ES investicijas iš pačių projektų vykdytojų ir paskatinti bendromis pastangomis siekti teigiamų esminių pokyčių skaidrumo srityje. Informaciją projektų vykdytojai gali pateikti, o gyventojai su pateikta informacija susipažinti tinklalapyje www.jonvabaliai.lt. Gyventojai taip pat turi galimybę tinklapyje pakviesti prisijungti prie šios skaidrumo iniciatyvos juos dominančius projektus.