Istorinė Ventės rago švyturio „kepurė” grįžo į savo vietą

Jusys2014 2074Pusantro mėnesio kruopštaus kvalifikuoto darbo – ir meistriškai nušlifuoto metalo cilindrinė dalis su kupolu ir turėklais apjuosta apžvalgos aikštele ketvirtadienį buvo pakelta ten, kur nuo 1863 metų stovėjo ant Ventės rago švyturio viršūnės, kuri nuo spalio vidurio šiemet dunksojo be apžvalgos aikštelės, žibinto ir balto kupolo stoginės su bumbulu virš jos. Ne bet kokio, o iš tikro vario, sako meistrai.

Iki šio rudens švyturio viršūnės stoginė ir apžvalgos aikštelė nė karto nebuvo pajudinta ar remontuota. Bumbulo metale žiojėjo kiauryminės skylės. Nežinia kas ir kada jį suvarpė nežinia kokiomis kulkomis ar šratais. Gal tai Antrojo pasaulinio karo žaizdos, spėliojo vietos žmonės.

„Malonu, kad restauratoriai Klaipėdoje jau baigė darbą ir ketvirtadienį atvežė atnaujintą švyturio anstatą, kuris pusantro šimto metų čia tarnavo kyšulio ir Kuršių marių priekrančių panoramos apžvalgai, taip pat – kranto orientyru, kelrodžiu keliaujančiajam per ūkanotas marias”, – sako Ventės rago ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys.

Atvykę rytą kultūros paveldo objektą restauravę ir dabar jį atgal grąžinę meistrai apžvalgos aikštelės, mūrinio švyturio anstato, tvirtinimo darbus baigė iki pavakarės. Bet viduje darbo liko ir penktadieniui: laiptų turėklų, grindų montavimas ir kiti kruopštumoJusys2014 2099 reikalaujantys tvirtinimo ir apdailos darbai.

Kai objektą restauratoriai parengs lankymui, jis neabejotinai bus pastebimai patrauklesnis turistams. Nes apšepusio mūro su išklaipytais laiptais įspūdžio neliks. O gamtovaizdžio panorama per skaidrius stiklus atsivers švariau.

Nuo Ventės rago vaizdą į Kuršių marias, jų Kniaupo įlanką nuo šiol galima bus apžvelgti iš penkių pakrantės vietų. Ornitologijos stoties teritorijoje jų, baigus rekonstrukcijas, bus trys, dar viena – gigantiško dydžio – šią vasarą yra pastatyta vietos veiklos grupės iniciatyva prie Kniaupo įlankos, o netoli automobilių stovėjimo aikštės lankytojus traukia prieš keletą metų pastatytoji.

Tuo tarpu bendrovei „Panevėžio statybos trestas”, vykdančiai beveik 12 mln. litų vertės europinį Ventės rago ornitologijos stoties rekonstrukcijos ir viso kyšulio teritorijos sutvarkymo ir pritaikymo turizmo plėtros reikmėms projektą, jau prisiėjo taisyti savo darbo broką.

Praėjusios vasaros gale vos baigusi klinkerio plytomis grįsti krantinės taką link molo, po poros mėnesių jas jau išardė, nuolydžio horizontą pažemino, nes jis neįgaliųjų ratukams buvo pernelyg status. Grindinį darbininkai per lapkričio vėtras klojo iš naujo. Ir didino savo veiklos kaštus.

Nors statybų bruzdesys jau beveik metus Ventės rago ramybę ir peizažą jaukia, bet lankytojų noro pasiekti toliausiai į marias nutįsusį žemyninės Lietuvos dalies sausumos plotelį neatgrasė.

Per sezoną čia apsilankė apie šimtas tūkstančių turistų. Tai dešimt kartų daugiau, negu jų sulaukė visi Šilutės rajono turistiniai objektai kartu sudėjus.

Ventės rago ornitologinės stoties paukščių žieduotojai šiųmetį sezoną baigė, iš viso paženklinę 69 tūkst. sparnuočių. Tai yra 10 tūkst. daugiau negu pernai.

klinkeris kaina

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!