Istorinės inscenizacijos metu Tauragėje bus sudeginta Taurų pilis

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Tauragė minės su grandiozine istorine inscenizacija Taurų parke. „Skalvių pilies užėmimas“ – tai kryžiuočių ir lietuvių mūšių faktais paremta istorija, nukelsianti į viduramžius, palei Nemuną vykusių lietuvių genčių ir kryžiuočių kovų laikus. Lietuvos Kultūros sostinės 2023 organizatoriai žada įspūdingą reginį – sekant kvapą gniaužiantį teatralizuotą rekonstrukcijos siužetą, liepsnose paskęs Taurų pilis.

Lietuvių ir kryžiuočių kovų realybė

„Skalvių pilies užėmimas“ tai masinė mūšio inscenizacija, vaizduojanti palei Nemuną vykusias lietuvių genčių kovas su kryžiuočiais. Prieš žiūrovų akis tarsi atgijusios viduramžių kronikos eilutės prabėgs atkurti to meto įvykiai – kryžiuočių puolimai ir drąsūs lietuvių bandymai juos atremti, liepsnojančios gyvenvietės ir pilys, paprastų to meto žmonių kasdienybė. Kartu bus pavaizduota ir lietuvių gentims iškilusi grėsmė, būtinybė vienytis, bei Mindaugo, kaip Lietuvos valstybės kūrėjo, vaidmuo.

Žiūrovų laukia nepamirštamas reginys, leisiantis išvysti rekonstruktorių atkurtą to laikmečio kryžiuočių ir lietuvių kovų realybę, ir patiems tapti Lietuvos valstybės susikūrimo liudytojais.

Liepsnos Taurų pilis

Taurų parke įsikūrusi medinė pilis, prieš tai naudota kaip koncertų bei susibūrimų vieta, suliepsnos finalinio lietuvių šturmo metu.

Taurų nuotykių parko įkūrėjas Antanas Venckus teigia mielai bendradarbiaujantis su inscenizacijos organizatoriais. „Matau didžiulę prasmę istorinių faktų pateikime efektingai, įtraukiančiai, įdomiai. Turime gerbti savo praeitį ir išdidžią istoriją, bei užtikrinti, kad ji nebūtų užmiršta.“

Inscenizacijos metu sudegsianti pilis pastaraisiais metais buvo vis mažiau naudojama, tad įkūrėjas džiaugiasi galimybe prisidėti prie renginio įgyvendinimo leidžiant sukurti efektingą ir grandiozinį šou šiais Kultūros sostinės metais.

Viduramžių amatų miestelis

Inscenizacija startuos vos sutemus 22.30 val., o belaukiant finalinio šventės akordo, Taurų parke įsikurs viduramžių amatų miestelis. Miesto svečiai ir gyventojai galės pasijusti lyg nukeliavę į dieną, kai susikūrė Lietuva.

Visą popietę lankytojus džiugins riterių turnyrai, senųjų šokių trupių pasirodymai, įvairios rungtys ir net žiūrovus įtrauksiančios dvikovos. Senovinių amatų puoselėtojai mokys kaip pasigaminti grandininius šarvus, archaišku būdu įžiebti ugnį, išdirbti odą ar nukalti juvelyriką. Taip pat savo jėgas bus galima išbandyti kirvių ir iečių mėtymo rungtyse, pramokti šaudyti iš lankų ir arbaletų bei dalyvauti viduramžių žaidimuose.

Tautiška giesmė

Vakarinę programą pradės Tauragės Kultūros centro organizuojamas koncertas su vietiniais meno kolektyvais. 21 valandą Lengvosios muzikos orkestras, ansambliai „Jūra“ ir „Vėjava“ pakvies susirinkusius kartu giedoti Tautišką giesmę. Tai unikali Mindaugo Karūnavimo dienos tradicija, apjungianti pasaulio lietuvius vienybės momentui.