Ištroškusiems šilutiškiams alkoholio prekybos draudimai – ne kliūtis

buteliimaŠilutėje net keliose maisto prekių parduotuvėse nustatyta prekybos alkoholiu pažeidimų. Vienoje jų policijai įkliuvo pardavėja ne tik draudžiamu laiku pardavinėjusi alkoholį, bet ir nelegalias cigaretes.

Žemaičių Naumiesčio gatvėje esančioje maisto prekių parduotuvėje pareigūnai apsilankė ankstyvą trečiadienio rytą. Gerokai prieš aštuonias čia jau sukinėjosi keletas vyriškių.

Pareigūnai užfiksavo, kaip vienas iš jų, priėjęs prie kasos su dviem plastikiniais stipriojo alaus buteliais, be jokių papildomų klausimų susimokėjo už alkoholį tuo metu, kai jį parduoti draudžia įstatymas.

Pro pareigūnų akis nepraslydo ir tai, kad pardavėja gautų pinigų neįdėjo į kasos aparato stalčių ir neatidavė pirkėjui čekio. Negana to pro duris su alumi beišeinąs vyriškis dar kartą grįžtelėjęs paprašė pakelio cigarečių, ir jų įsigijo nesumokėdamas nė cento akcizo mokesčio – patikrinus, paaiškėjo, kad rūkalų pakuotė buvo paženklinta Baltarusijos Respublikos banderole. Pas pardavėją netrukus pareigūnai aptiko ir daugiau tokių pačių cigarečių.

Tą patį rytą prieš aštuonias dar du parduotuvėje buvę vyriškiai pareigūnų akivaizdoje taip pat įsigijo po 1 litrą į plastikinius butelius išpilstyto stipriojo alaus. Kaip paaiškėjo, visi trys ankstų rytą alkoholio parduotuvėje nekantriai pageidavę pirkėjai – į miestą iš aplinkinių kaimų atvykę Šilutės rajono gyventojai.

Ketvirtadienį atlikto patikrinimo metu pareigūnai tokių pačių prekybos pažeidimų nustatė ir Šilutėje, Lauko gatvėje, esančioje parduotuvėje – užfiksuoti trys atvejai, kai pirkėjams prekybininkė neteisėtai pardavė alkoholio.

Dėl nustatytų alkoholio prekybos pažeidimų bei neteisėtos prekybos akcizais apmokestinamomis prekėmis Šilutės policijoje pradėtos administracinės teisenos. Minėti pažeidimai atsakomybę užtrauks ne tik pardavėjoms, bet ir įmonių savininkams.