Išvykdami pasirūpinkite savo augintiniais

Prasidėjus vasarai ir atostogų sezonui, vis dažniau norisi pakeisti aplinką ir laikas nuo laiko ištrūkti iš namų, pakeliauti.

Pixabay.com nuotr.

Vis dėlto ne visi poilsiautojai ryžtasi su savimi vežtis ir keturkojus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sulaukia ne vieno pranešimo apie tai, kad šeimininkams išvykus šunys ar kiti gyvūnai augintiniai yra paliekami be priežiūros.

Taip pastarąją savaitę nutiko Plungės rajone, Kaušėnų kaime, kai pagal policijos pranešimą apie galimai neprižiūrimą šunį į vietą atvykę patikrinti VMVT inspektoriai voljere surado šunį. Laimei, kad gana ilgą laiką nematę gyvūno šeimininko, juo ėmė rūpintis neabejingi kaimynai, kurie kiekvieną dieną atneša vandens, ėdalo, išvalo ekskrementus. Pasiteiravus aplinkinių kaimynų, paaiškėjo, kad šuns šeimininko niekas nėra matęs daugiau kaip mėnesį, o jo buvimo vieta nežinoma ir vietos seniūnui.

Vadovaujantis Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu, šio šuns savininko atžvilgiu pradėta administracinė teisena įtariant jį sąmoningai savo elgesiu siekiant gyvūną padaryti bešeimininkiu ar bepriežiūriu. Iki išsispręs ši situacija, laikinai globoti šunį pavesta vietos savivaldybei.

Veterinarijos specialistai primena, kad neturint galimybių ar nenorint savo augintinio vežtis kartu su savimi, jokiu būdu jo negalima palikti be priežiūros. Net ir kelioms dienoms šeimininkų paliktas augintinis gali patirti didelį stresą.

Turite pasirūpinti, kad tuo metu, kai būsite išvykę, jis būtų paliekamas pažįstamoje aplinkoje su pažįstamais žmonėmis – giminaičiais, draugais ar kaimynais. Vasarą savo keturkojį patogu palikti ir šunų viešbutyje, kur jis bus pamaitintas ir prižiūrimas specialistų.