Įteisins baudas už paslaugas teikiančių asmenų pažeminimą

Seimas pritarė siūlymui numatyti administracinę atsakomybę už viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo pažeminimą.

„Įžeidus ir agresyvus elgesys su paramedikais ar kitais viešąsias paslaugas teikiančiais asmenimis, deja, yra įsisenėjusi ir sisteminė problema. Turime kurti tokią teisinę aplinką, kuri padėtų ugdyti pagarbą ir aiškiai parodytų, kokio elgesio valstybė netoleruoja“, – sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Siūlomi pakeitimai aktualūs svarbių profesijų atstovams, pavyzdžiui, skubiosios medicinos pagalbos specialistams, kuriems atvykus į iškvietimą, turėtų būti sudarytos visos sąlygos, greitai ir efektyviai teikti pagalbą. Tai liudija ir patys specialistai, dabar neretai atvykę į iškvietimą, jie pirmiausia turi apsiginti nuo agresyvių pacientų ar jų artimųjų. Į panašias situacijas patenka ir socialiniai darbuotojai ir kiti.

Kodekse siūloma įtvirtinti, kad fizinio asmens, kuris paslaugų gavėjui teikia socialines, švietimo, sveikatos priežiūros, kultūros ar kitas svarbias paslaugas, garbės ir orumo pažeminimas, reiškiamas raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo 50 iki 300 eurų.

Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektui pritarė 106 Seimo nariai, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 3.

Seimo kanceliarijos pranešimas