Įtėviams ir globėjams ruošti bei konsultuoti šiemet atrinkta daugiau projektų

seima vaikaiŠiemet vaikų globėjais ar įtėviais galės tapti daugiau žmonių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija per konkursą atrinko finansavimui 80 proc. daugiau jų rengimo projektų negu 2015 metais.

„Įsibėgėjančiai Institucinės globos pertvarkai būtinas ne vien postūmis iš valstybės pusės, bet ir visuomenės įsitraukimas ir pagalba. Negalėsime pertvarkyti vaikų globos namų, jei nebus žmonių, kurie pasiruošę atverti savo namus laikinai ar visam laikui netekusiam tėvų globos vaikui. Todėl tikimės, kad galimybė lankyti kursus kuo arčiau savo gyvenamosios vietos, savo savivaldybėje, paskatins daugiau šeimų išklausyti globėjų ir įtėvių mokymus“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Siekiant užtikrinti vaiko teisę augti šeimoje ir mažinti vaikų globos įstaigose globojamų (rūpinamų) vaikų skaičių, šiemet globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, jų rengimo, atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems paslaugų teikimą organizuos 38 Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atrinkti projektai. Jiems įgyvendinti 2016 m. skirta 185 tūkst. eurų.

Būsimus globėjus (rūpintojus) bei įtėvius savivaldybėse rengia atestuoti socialiniai darbuotojai. Šiuo metu tokias paslaugas teikti pagal Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą (GIMK) turi teisę 122 atestuoti socialiniai darbuotojai.

2015 m. globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, jų rengimo, atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems teikimo paslaugas vykdė 21 organizacijos. Praėjusiais metais minėtos organizacijos pagal GIMK programą iš viso paruošė 564 naujus globėjus (rūpintojus) ir įtėvius, taip pat teikė konsultacijas, organizavo tęstinius mokymus bei savipagalbos grupes šeimos globojančioms ar įvaikinusioms vaikus.