Įžymusis trejetukas išvyko namo

TRYNUKES 11Pirmadienį (sausio 12 d.) iš Šilutės ligoninės namo išvažiavo šiemetinis stebuklas – sausio 4-osios rytą pasaulį išvydusios trynukės.

Gardame gyvenančių Agnės ir Ramūno Rapalavičių dukrelės gimė auštant pirmojo šių metų sekmadienio rytui. Mergytės gimė sveikos ir išnešiotos, o per daugiau nei savaitę, praleistą medikų priežiūroje, jos sparčiai augo.

Pirmadienį ryte ligoninės medikai jaunąją mamą su dukrytėmis išlydėjo namo.

Tik ką gimusi pirmoji mergytė svėrė 2 130 gramų, o išvykdama – jau 2 288 g. Antroji jos sesutė, svėrusi 2340 g, priaugo iki 2560 g, o trečioji sesutė, gimimo metu svėrusi 2 590 g, namo išvyko jau sverdama 2 728 g.
A.Rapalavičienė su vyru Ramūnu jau augina 4-erių dukrelę Emiliją. Moteris sakė, jog jai laukiantis antrojo vaikelio vyresnėlė nereiškė konkrečių norų, kad norėtų sulaukti sesutės ar broliuko. „Ji tik kartojo, kad laukia „leliuko“, – sakė Agnė.
Patiems Agnei ir Ramūnui taip pat nebuvo svarbi būsimo kūdikio lytis, jie tik svajojo, kad gimtų sveikas vaikas. Vardų savo trijulei jie sakė dar neišrinkę.

Visą nėštumo laiką Agnė lankėsi pas akušerę ginekologę Mildą Strakšienę, gimdymui ji pasirinko Šilutės ligoninę, vykti į kitų miestų gydymo įstaigas sako nenorėjusi.

Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas ir akušerė Dalina Gaubienė sakė, kad 20-metė Agnė – išskirtinė mama, kuri savo dukrelėmis taip rūpinosi, jog motinystės iš jos pasimokyti vertėtų ir kur kas vyresnėms mamoms.
Medikai prašė, kad jaunoji mama po metų atvežtų jiems parodyti jau ūgtelėjusias dukreles, ir Agnė pažadėjo.

Auginti dukreles moteriai padės vyras Ramūnas, kuris tam pasiėmė tėvystės atostogas. Ligoninėje Agnė sakė nepavargusi, bet labai norinti grįžti namo.

Jauna šeima gyvena Gardamo centre, čia daugiabutyje turi butą. Abu tėvai dirba pas vietos ūkininkus.
G.Vaičiūnas pasirūpino, kad jaunajai mamai būtų atidaryta sąskaita, į kurią visi, norintys paremti tokią gausią šeimą, galėtų pervesti pinigų. Vakar moters sąskaitoje buvo arti 2000 litų. Rapalavičiams aukojo tik kituose šalies miestuose gyvenantys žmonės ir nemažai užsienio lietuvių.

Be to, šeima jau gavo ne vieną drabužėlių siuntą, savo vaikų išaugtais rūbeliais ir kitais daiktais su trynukėmis dalijasi kitos vaikus auginančios rajono šeimos.