J.Ašmono breiko šokių studija sugrįžo į Šilutę

sokiu studija saugu vaikaiPrieš 6 metus Jurgis AŠMONAS treniruodavo šilutiškius šokti breiką. Šiemet jis sugrįžo su asistentais, kurie pasidalins dar didesne patirtimi bei padės jaunimui visa širdimi įklimpti į gatvės šokių kultūrą.

„Kiekvienoje treniruotėje stengiuosi įžvelgti profesionalą, kuriuo šokėjas gali tapti“, – sakė AJP šokių studijos įkūrėjas Jurgis.

Giria šilutiškius

Nors ir daug nesireklamuojanti AJP studija sulaukia vis daugiau naujų narių, norinčiųjų treniruotis. Šiuo metu šokių studijos veikla vykdoma Klaipėdoje, Priekulėje, Saugų vaikų globos namuose bei Šilutėje.

Šilutėje studijos nariai užpildė visą treniruočių salę. Pasak J.Ašmono, jeigu jų dar pagausės, teks skirstyti į grupes.
sokiu studija merginos
„Dažniausiai iš didelės grupės dalis žmonių atkrenta, lieka tik stipriausieji – tie, kurie tikrai nori šokti“, – pastebi šokių treneris, džiaugdamasis šilutiškių sugebėjimais.

Tai ne vienintelė veikla, kuria užsiima J.Ašmonas. Pagrindinis jo darbas – Klaipėdoje, Atviros erdvės jaunimo centre. Jis eina savivaldybės administracijos vyr. specialisto pareigas.

Todėl į pagalbą išlaikyti studiją J.Ašmonas pakvietė buvusius jos narius. Šokių studijos direktore tapo Gintarė Dubinskaitė, dirba treneriai Dovilė Krakauskaitė ir Juozapas Petrikaitis.

G.Dubinskaitė (Tindi-Rindi) moko šokti hiphopo, hauso, popingo, lokingo stiliaus šokius, Juozapas Petrikaitis (Oldas) kartu su Jurgiu moko breiko meno.

„Atrodo, lyg visas jaunimas čia šoka! Greitai pagauna judesius, drąsūs, visada šypsosi“, – naujus mokinius gyrė Jurgis. Pasak mokytojo, jei šilutiškiai toliau mokysis tokiu tempu, pirmuosius gabiausius narius teks paruošti hiphopo breiko čempionatui du prieš du, kuris vyks kovo mėnesį.

Vienintelė Vakarų Lietuvoje

Pasak Jurgio, AJP Studija – šokių studija, geriausiai atspindinti hiphopo kultūrą visoje Vakarų Lietuvoje. Ši studija vienintelė atstovauja šiam regionui įvairiuose hiphopo čempionatuose. „Nė viena šokių studija Vakarų Lietuvoje nėra tiek dalyvavusi hiphopo renginiuose ir tiek nusipelniusi hiphopo šokių kultūroje“, – tikina J.Ašmonas.

Kiekvienas šokėjas galės per metus pamatyti mažiausiai 6 čempionatus, į kuriuos kasmet važiuoja AJP Studijos nariai.

Jurgis apgailestauja, kad Vakarų Lietuvoje studija neturi kitų pasekėjų. „Būtų daug lengviau bendrauti ir organizuoti keliones į čempionatus drauge su kitais kolektyvais“, – svarsto treneris. Keliones i į čempionatus Jurgis dažnai remia pats arba studijos lėšomis. Tai kelia jaunųjų šokėjų motyvaciją kuo daugiau treniruotis, tobulėti, dalyvauti čempionatuose.

Vsokiu studija visiaikų globos namuose treniruoja nemokamai

Saugų vaikų globos namuose kol kas vyko tik keletas susitikimų. Į treniruotes atėjo vos keli patys drąsiausi vaikai. Tačiau treneris neabejoja, kad po atostogų sugrįžę vaikai kibs į darbą rimčiau.

Vaikų globos namų auklėtiniams treniruotės vyksta nemokamai. „Tai treneriams atsieina šiek tiek laiko ir finansų. Tačiau tikimės rasti rėmėjų, kurie galėtų finansuoti bent kelionės išlaidas. Šiuo metu galime sau leisti į Saugas atvažiuoti tik vieną kartą per savaitę. O norėtųsi su tais vaikais padirbėti daugiau“, – pasakoja J.Ašmonas.

Beje, finansinės paramos ieškoti iš įvairių fondų ar programų gatvės šokių treneriai neketina, nes neturi noro veltis į biurokratizmą. „Dauguma pasakytų – rašykit projektą ir gausit finansavimą. Bet projektų rašymą vertinu skeptiškai: daug popierizmo, daug ataskaitų… Mūsų studija užsiima ne popierizmu, o lyderių ugdymu“, – teigia treneris Jurgis.

Studijoje – apie 70 narių

Šiuo metu AJP Studijos narių skaičius visuose miestuose siekia apie 70 (neįskaičiuoti šokėjai iš Saugų vaikų globos namų).

Studijos vadovai tikisi, kad iki Naujųjų metų tas skaičius gali išaugti iki 100. „Bus nelengva suvaldyti tokią „gaują“, – džiaugiasi aktyviu jaunimu Jurgis.

Lapkričio 20 dieną šokių studijos nariai iš Priekulės, Šilutės ir Klaipėdos susitiks Klaipėdoje pasidalinti patirtimi, susipažinti ir pasimėgauti hiphopo kultūra. Čia vyks „Lithuanian Cup“ čempionatas, kuriame dalyvaus vyresnieji ir daugiau patirties turintys nariai.