J.Šikšniūtės žudikas jos tėvams parašė du laiškus

jankauskas imbraso nuotr copyKlaipėdos apygardos teisme pirmadienį atversta rezonansinė dvidešimtmetės studentės Justinos Šikšniūtės nužudymo byla. 23 metų įtariamajam Valdui Jankauskui gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Į posėdžių salę atvestas V.Jankauskas visą laiką slėpė galvą po gobtuvu. Jis nebendravo ir su savo gynėju. Teigiama, kad kaltinamasis nužudymu nusprendė teismo posėdžiuose neduoti parodymų. Byla nagrinėjama už uždarų durų.

Į Klaipėdą neatvyko ir J.Šikšniūtės tėvai. Jų advokatas Gintaras Gricius sakė, kad vienturtės dukters netekusiems mažeikiškiams per sunku dalyvauti teismo posėdžiuose ir matyti žudiką.

J.Šikšniūtės tėvai pateikė 100 tūkst. eurų neturtinės žalos ir 1541,79 euro turtinės žalos ieškinius.

Pasak G.Griciaus, nužudytosios merginos tėvai gavo du laiškus iš V.Jankausko. „Jis neva atsiprašo jų dėl įvykio, bet labiau gaili savęs. Laiškuose daugiau nuogąstavimų, kas jo laukia, baimės dėl ateities negu apgailestavimo“, – sako G.Gricius.

Prieš tris mėnesius buvo gautos V.Jankausko sveikatos būklės išvados. Vyras buvo ir yra pakaltinamas, gali valdyti savo veiksmus ir atsakyti už juos. Stacionari psichiatrijos ekspertizė buvo atliekama Valstybinės psichiatrijos tarnybos Utenos ekspertiniame skyriuje. Iš čia nužudymu įtariamas 23 metų V.Jankauskas išgabentas į Šiaulių tardymo izoliatorių.

Ikiteisminiam tyrimui dėl žiauraus merginos išniekinimo ir nužudymo vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Aurelijus Stanislovaitis. Jis palaiko valstybinį kaltinimą byloje. Pasak A.Stanislovaičio, yra duomenų, kad V.Jankauskas iš anksto ruošėsi nusikaltimui – dar prieš susitikimą su mergina jis buvo nuvykęs prie statomo namo, kur paskui mergina buvo išžaginta.

Kaip ten buvo iš tikrųjų, nežinia, nes įtariamasis į kalbas su tyrėjais nesileido, nieko nepaaiškino, net dviejose paskutinėse apklausose kalbėti atsisakė. Iš pradžių jis savo kaltę pripažino iš dalies.

V.Jankauskui pateikti kaltinimai dėl seksualinio prievartavimo, išžaginimo ir nužudymo esant aukai bejėgiškos būklės. Nustatyta, kad mergina buvo pasmaugta rankomis, prieš tai jos kojas surišus diržu.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą į pareigūnus kreipėsi dar kelios merginos, kurios mano, kad galėjo būti seksualiai išnaudojamos vyro, panašaus į V.Jankauską. Tačiau jos nesiryžo rašyti pareiškimų, todėl tyrimai jų atžvilgiu nebuvo pradėti.

Vienintelis žmogus, palaikantis ryšius su įtariamuoju, – jo motina. Jai jau du kartus buvo suteikti leidimai susitikti. Kai įtariamasis buvo suimtas ir apklaustas, teismas skyrė ambulatorinę psichiatrijos ekspertizę. Jis buvo atgabentas į Klaipėdos areštinę, tačiau vengė bendrauti su specialistais, neatsakinėjo į jų klausimus.

Tada prokuroras kreipėsi į teismą, kad V.Jankauskui būtų skirta stacionari psichiatrijos ekspertizė. Teismas vasarį tokį prašymą patenkino.

J.Šikšniūtė dingo pernai lapkričio 16-osios vakarą, kai pakeleivinga mašina iš Saugų gyvenvietės Šilutės rajone, kur svečiavosi pas močiutę, norėjo grįžti į Klaipėdą. Čia ji universitete studijavo viešąjį administravimą ir gyveno studentų bendrabutyje.