J.Šikšniūtės žudiko žodžiais netiki net jo advokatas

teismasKraupiu studentės Justinos Šikšniūtės išniekinimu ir nužudymu kaltinamas šilutiškis Valdas Jankauskas už grotų laiko veltui neleidžia – rašo laiškus merginos tėvams ir bando suminkštinti jų širdis. Įtariamojo nuoširdumu netiki net jo advokatas Valentinas Janonis. Beveik 30 metų teisinio darbo patirties turintis vyras sako atvirai: „Būčiau net nesiėmęs ginti”.

Ramiu ir tvirtu balsu kalbantis advokatas tvirtina, kad jo ginamasis galbūt ir nesisieloja dėl žiauraus nusikaltimo. V.Jankauskas kaltinamas dėl J.Šikšniūtės seksualinio prievartavimo, išžaginimo ir nužudymo esant aukai bejėgiškos būklės.

Ekspertai nustatė, kad mergina buvo pasmaugta rankomis, prieš tai jos kojas surišus diržu. 23 metų įtariamajam V.Jankauskui gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.
Abejoja nuoširdumu

Pasak advokato V.Janonio, įtariamasis į akis aiškino, kad jam gaila, tačiau tuo sunku patikėti.

„Tas jo gailestis, jis dirbtinis kažkoks. Gal jam gaila, kad dabar reikės atsakyti už tą nusikaltimą. Neįlįsi į jo dūšią – ar jis nuoširdžiai šneka, ar jis iš tikrųjų kažko gailisi”, – pamąstymais dalijosi advokatas.

Praėjusią savaitę prieš prasidedant posėdžiui Klaipėdos apygardos teisme kaltinamasis ketino neduoti parodymų. Ikiteisminio tyrimo paskutinėse apklausose jis taip pat tylėjo, tik atsakė: „Neduosiu, nes taip pasitarėme su advokatu Edvardu Staponkumi”.

„Paskui jį pašnekinau ir pasakiau, kad geriau būtų nuoširdus. Tai jis davė parodymus, nenorom, bet davė”, – prisiminė advokatas.

Ikiteisminio tyrimo metu V.Jankausko advokatas buvo E.Staponkus, tačiau bylai pasiekus teismą jis atsisakė ginti kaltinamąjį. Pasak pašnekovo, E.Staponkui buvo padaryta klubo sąnario operacija ir jis sunkiau vaikščiojo. Galėjo būti, kad jis ir nebenorėjo dirbti toje byloje.

„Man paprasčiausiai įsiūlė šią bylą nežinant. Aš atvykau ir sužinojau, kad tai tas veikėjas, kurio aš, aišku, nebūčiau ėmęsis ginti, jis man nepriimtinas. Aš nežinojau, kas tas klientas, – man paskambino iš antrinės teisinės pagalbos ir paklausė, ar galėčiau dalyvauti pratęsiant kardomąjį kalinimą, ir aš atvykau. Pasakė, kad toliau tą bylą nagrinės įprasta tvarka”, – atviravo vyras.

Rašytų laiškų nematė

Nužudytosios J.Šikšniūtės tėvai gavo du laiškus iš V.Jankausko. Nukentėjusiųjų advokatas Gintaras Gricius sakė, juose kaltinamasis neva atsiprašo dėl įvykio, bet labiau gaili savęs. Laiškuose daugiau nuogąstavimų, kas jo laukia, baimės dėl ateities, negu apgailestavimo.

Kaltinamojo advokatas V.Janonis parašytų laiškų nematė. Su tėvais jis taip pat nekalbėjo, kadangi jie į teismo posėdį neatvyko. Pasak advokato, jie nenorėjo vykti į posėdį, nes tėvams skaudu klausytis žmogaus, kuris jų vaiką nužudė.

Paklausus, ar tokie atsiprašymo laiškai dažni, advokatas tai paneigė. „Aš beveik trisdešimt metų dirbau teisėju. Tie atsiprašymo laiškai nėra dažni atvejai. Gal vieną ar du kartus buvo tokie atvejai, bet tokiuose nusikaltimuose, kurių lyginti su šiuo nedera: tai paprasti, nesunkūs nusikaltimai su atsiprašymais dėl vagystės ir panašiai. Retai būna, kad tie žmonės atsiprašinėja”, – patirtimi dalinosi teisininkas.

V.Janonis teigė, kad dėl bausmės paskyrimo spręs teisėjų kolegija. Pagal pobūdį, nusikaltimas žiaurus ir labai sunkus, tad tokia ir bausmė bus paskirta.