Japonijos animacija ir komiksai padėjo nugalėti patyčių skausmą

2 Biblioteka japonu tematikos animacijos paroda2015-02-13 Aists Jaunits paroda 020Turbūt daugelis sutiks, kad paauglystė – vienas sudėtingiausių gyvenimo etapų. Kažkam užkliūva, jei ne taip, „kaip reikia“, apsirengi, kažkas nevengs pasišaipyti, jei „ne taip“ plaukus susišukuosi, „ne taip“ ko nors paklausi ar atsakysi. Paauglystėje daug labiau skauda, kai užgaunamos jautriausios širdies stygos. O jauno žmogaus viduje tiek daug audrų, emocijų ir dar daugiau noro garsiai viską išsakyti…

Kas būna, kai šie išgyvenimai tarsi užstringa viduje? Pašnekovė Aistė Jauniūtė šiandien neslepia, kad kelerius metus užspaustos emocijos ir įkalintas jaunatviškas entuziazmas ją ne kartą vedė į neviltį.  Šiandien saugiškė mergina – jau kitokia. Atsiskleisti, suvokti savivertę, laisvai bendrauti padėjo kūryba, susidomėjimas japonų daile.

Ligą išgydė „liga“

Mergaitė jau nuo antros klasės išgyveno bendraamžių priešiškus žvilgsnius, jautėsi atstumta, kažkuo kitokia nei visi. Aistė pripažįsta, kad būtent japonų piešimo stilius „Anime“, kuriuo ji susidomėjo praėjusių metų vasarą, padėjo sustiprėti dvasiškai.
Dabar Vydūno gimnazijos pirmokė mano, kad atrasti širdžiai mielą pomėgį padėjo tėvų patirtis: tėčio Donato, jaunųjų šaulių kuopos vado, ir mamos, kažkada lankiusios japonų kovų meno karatė užsiėmimus.

„Anime“ – iš Japonijos kilęs animacijos stilius su savita veikėjų bei aplinkos estetika. Šiai meno šakai įtaką daro japoniški komiksai „Manga“.

„Ligą išsigydžiau liga, – atvirauja piešimu užsikrėtusi pašnekovė, prisimindama mamai pasakytus žodžius, kai kartą ji linksmai pavadino dukrą „pamišusia“.

„Visada buvau tyli, užsidariusi, per pamokas net bijojau mokytojos ko nors paklausti, kad nesulaukčiau patyčių iš klasiokų. Tačiau atradau „Anime“, o tuo pačiu – ir save„, – pasakoja Aistė. Kasdien ji mėgaujasi internete japoniško stiliaus animaciniais filmais ir nemažai laiko praleidžia pati piešdama komiksus.

Įkūrė bendraminčių klubą

Pirmoji Aistės tapybos darbų paroda atidaryta šiemet vasario 13 d. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Čia jaunoji menininkė sulaukė ne tik rajono bibliotekininkių, bet ir jaunosios šilutiškių kartos nuoširdaus susižavėjimo.japonu animacija jauniute aiste

Netrukus susibūrė bendraminčių būrelis, kurio iniciatyva įkurtas „Anime„ klubas Šilutėje. Tad kiekvieną penktadienį, popiet, japoniškos animacijos gerbėjai renkasi į susitikimus, kurių metu Aistė veda diskusijas apie Japonijos kultūrą, visi žiūri animacinius filmus, piešia, vaišinasi spragėsiais ir šiltai bendrauja.

Paprašyta parodyti naujausius „Manga“ stiliaus darbus, Aistė atviravo, kad kol kas nenori jų viešai publikuoti, nes didžioji dalis šių kūrinių yra pateikti konkursui, kuris vyksta renginyje Kaune „Anime Nights 2015“.

„Anime Nights“ – jau 10-us metus iš eilės vykstantis didžiausias Kaune bei seniausias Lietuvoje japoniškos animacijos ir japonistikos renginys, kuris vienija tiek „Anime“ fanus, tiek tuos, kurie neabejingi unikaliam kinui. Vienas renginio siekių – supažindinti Lietuvos ir užsienio žiūrovus su vis populiarėjančiu ir savitu kino žanru – japoniška animacija, su japonų kultūra. Šiame renginyje Aistė ruošiasi pristatyti „Manga“ stiliumi sukurtus asmeninius darbus.

Širdyje – meilė gyvūnams

Piešti ji pradėjo būdama vos ketverių. Pirmuosiuose piešiniuose – gyvūnai. Labai mėgsta tapyti mažus ponius ir vilkus. Vilkai – jos mylimiausi herojai.

Meilė gyvūnams rusena paauglės širdyje ir dabar, mergina net svajoja įkurti gyvūnų prieglaudą.

Po pamokų Vydūno gimnazijoje, devintoje klasėje, ji skuba į tapybos užsiėmimus Dailės skyriuje. „Turiu savitą stilių. Man patinka piešti dideles akis, mažas kojas. Jeigu nors kiek brėždama nukrypstu, viską ištrinu ir piešiu iš naujou, – pasakojo Aistė, neslėpdama, kad yra gana užsispyrusi.

Ateitį sieja su Japonija

Mergina žino, kad baigusi gimnaziją ieškos galimybių įstoti į animacijos universitetą Japonijoje.

„Jei nepasiseks, vyksiu į Angliją ir ten bandysiu studijuoti animacijos kūrimo meną. Blogiausiu atveju kursiu „Manga“. Tačiau savo ateitį sieju su Japonija“, – sakė Aistė, kuri japonų kalbos po truputį mokosi socialiniame tinkle bendraudama su dviem draugėmis iš Japonijos.

Aistė įsitikinusi, kad tikrosios savęs dar neatskleidė. Tam reikia ir laiko, ir pastangų. „Vis dar bijau žmonių, scenos, savęs…“, – sako mergina ir ieško vis naujų saviraiškos formų.

Aistė pradėjo mokytis groti pianinu ir tikisi, kad galbūt pavyks tai kada nors pritaikyti pačios sukurtuose animaciniuose filmukuose.