Jau aiškūs kandidatai „Sidabrinės nendrės“ premijai gauti

SodonisVisą mėnesį šilutiškiai galėjo siūlyti kandidatūras „Sidabrinės nendrės“ premijai gauti. Penktadienis buvo paskutinė siūlymų diena, tad jau skelbiame kandidatus į šios prestižinės Šilutės rajono premijos laureatus.

Šiemet pasiūlyta tik viena nauja kandidatūra – tai Kintų Vydūno kultūros centro vadovai Rita ir Romas Tarvydai. Juos pasiūlė trys teikėjai: Kintų seniūnas Antanas Kližentis, Kintų asociacijos Kintų bendruomenė pirmininkė Sigita Kasparavičienė ir vienas jungtinis teikėjas – Šilutės kultūros ir pramogų centras, Salos etnokultūros centras, Žemaičių krašto etnokultūros centras, Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centras, H.Šojaus muziejus bei Šilutės kamerinis teatras.

Kadangi pagal nuostatus kandidatuoti į premijos laureatus gali ir per pastaruosius 3 metus pasiūlyti, bet premijos negavę žmonės ar įstaigos, kandidatų yra daugiau. Tai lituanistė Regina Daliutė Žibaitienė, buvęs žurnalistas Stasys Mėlinauskas, tautodailininkas Vytautas Bliūdžius, etnografinis ansamblis „Ramytė“, tautodailininkė Teresė Lorenčienė, Šilutės vaikų meno mokykla, šyliškė mokytoja, žinoma rankų lenkikė Vilija Parnarauskienė ir policininkė, pasaulio rankų lenkimo čempionė Eglė Vaitkutė.

„Sidabrinės nendrės“ premija įsteigta Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu, ji teikiama už ypatingus darbus garsinant Šilutės rajoną. Premijos laureatas apdovanojamas minint Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.