Jau galima pažiūrėti, kam „Sodra“ išleido mūsų sumokėtus pinigus

PINIGAI 7Nuo šiol visi norintys gali pamatyti, kaip leidžiami „Sodrai“ sumokami pinigai. Penktadienį startavo specialus tinklalapis http://atvira.sodra.lt. Čia galima pamatyti, kokioms pensijoms ir išmokoms išleidžiama daugiausiai lėšų, kurios draudimo rūšys nuostolingos, kokie draudėjai sumoka daugiausiai įmokų.

„Žmonėms dažnai kyla kuo įvairiausių klausimų, susijusių su „Sodros“ veikla, tad visa išsami informacija apie socialinį draudimą, kam skiriamos „Sodros“ lėšos, kas jas moka ir pan., bus patogiai pateikta viename portale ir padės rasti atsakymus į rūpimus klausimus, geriau suprasti šios sistemos veiklą ir rezultatus“, – pranešime spaudai cituojamas įsitikinęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas.

Šiuo metu portale galima susipažinti su 3-5 metų senumo socialinio draudimo statistika. Ateityje ji bus papildoma ir ankstesnių, ir vėlesnių laikotarpių duomenimis. Planuojama, kad periodiškai duomenys bus atnaujinami iki kiekvieno mėnesio 20 d.

„Šis portalas bus naudingas instrumentas tiek kiekvienam besidominčiam, tačiau labiausiai – viešųjų finansų specialistams, analitikams, akademinei bendruomenei, politikams, taip pat žurnalistams. Svarbiausia, kad jis leis greitai ir patogiai sužinoti, kaip ir kur išleidžiami įmokų mokėtojų pinigai“, – tvirtina Mindaugas Strumskis „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas.

Portale skirtingi duomenys vaizduojami ne grafiškai, tačiau pateikiamos ir įprastinio formato lentelės, reikalingos gilesnei analizei.