Jau išėjusią žiemą pribaigė Užgavėnės Ventėje

vente uzgavenes visiŽiema tikrai nebegrįš – tvirtai įsitikinę visi, kas šeštadienį dalyvavo jos išvarymo šventėje Ventėje. Jau aštuntą kartą Užgavėnes rengiantys Kintų seniūnijos Ventės ir Šturmų kaimų bendruomenės žmonės jomis pagarsėjo ne tik savame rajone, bet ir užu Kuršių marių. Ir šiemet Užgavėnės Ventėje sutraukė gausų būrį ne tik mūsų rajono, bet ir kaimynų iš už marių, o tie, kas neatvyko, jų atgarsį tikrai ir Nidoje bei Preiloje girdėjo.

Visi svečiai ne tik gardaus šiupinio ir visokiausių rūšių blynų prisiragavo, bet ir nė minutės nuobodžiauti negalėjo: sveikieji su bendraminčiais iš kitų bendruomenių bendravo, įvairiose rungtyse dalyvavo, sunegalavusieji gydykloje pirmosios pagalbos sulaukė, o galiausiai visi dar ir paskutinei fotografijai su visas žiemos blogybes simbolizuojančia More sustojo. Ir, regis, niekam iš dalyvių netrukdė, kad šiemetinės Užgavėnės – be sniego ir ne ant marių ledo…

Lašininis atvyko su Lašiniuku

Tuoj po pusiaudienio Ventėje, ant marių kranto įrengtoje aikštėje, būriavosi pirmieji užgavėniautojai. Vieni laužus kūrė, keptuves kaitė ir dar iš vakaro užmaišytą blynų tešlą tikrino. Kiti čia pat ne tik savo aprėdus taisė, bet dar ir visuotinei apžiūrai pagamintas kaukes iškabino – kad tie, kas idėjų ar noro jas gaminti pristigo, bent į ką pažiūrėti turėtų.

Ventiškių šventėje sulaukta ne tik kasmetinių svečių Kanapinio ir Lašininio – pastarasis dar ir savo sūnelį Lašiniuką atsigabeno, tuo savo jėgą tarsi padvigubindamas. Atvyko jiedu „prabangiai“ – traktoriuko traukiamoje priekaboje ramiai sugulę…

Kanapinis buvo biednesnis – šventėn palaikiu dviračiu atmynė. Ilgai vargo Kanapinis, kol abu amžinus savo priešininkus iš priekabos išvertė, o išversti jie negalėjo susitaikyti su, anot Lašininio, „kažkokio giltinės“ priekabėmis, kuris kažkodėl jiems bandė aiškinti apie karaliavimo pabaigą.

Blynų blynai – su lašišaVente uzgavenes juknaiciai

Kol iš įvairių bendruomenių suvažiavę užgavėniautojai maitino  išalkusiuosius blynais, buvo sudaryta „superinė neutrali komisija“, kuri vertino visų kepamų blynų ir verdamo šiupinio gardumą. Eidami nuo vieno prie kito katilo ir keptuvės jos nariai ragavo visų vaišių, bet per tą gausą, matyt, ir skonio receptoriai jiems atbuko. Mat kai buvo pakviesti pranešti, kam vis dėlto skiriamas pagrindinis prizas, tesugebėjo tik apibūdinti visų patiekalų skonius, atsiprašinėdami dėl to, kad vieną vienintelį išrinkti buvo neįmanoma.

Išties, komisijai pavydėti nebuvo ko, nes ir blynai, ir šiupiniai buvo vieni už kitus gardesni.

Juknaičių bendruomenės nariai visiems išalkusiesiems drėbė šiupinio, kurį virė iš 12-os pagrindinių ir vieno papildomo produktų. Mingės kaimui atstovavęs seniūnaitis Jurgis Gečas kepė net dviejų rūšių blynus – vaflinius ir paprastus, kurių ragavusieji pirštus laižėsi. Bet komisija įžvelgė, kad šio kaimo blynai kvepėjo ne tik aviečių uogiene, bet ir potvyniu…

Kintų bendruomenės moterys prisipažino išvakarėse užraugusios 2 kilogramus tešlos tradiciniams mieliniams blynams, tačiau per naktį ji išrūgo į 40 kilogramų. Kintiškių blynai buvo paskaninti „vašokliais“ (raudonųjų serbentų uogiene), ir tokie didžiuliai, kad vieną suvalgęs antrojo nebeprašė niekas…

ventes uzgavenes virve traukiaIšskirtinius blynus „iš meilės, rūpesčio, šilumos ir švelnumo“ kepė šeimininkai – ventiškiai, o Traksėdžių bendruomenės keptuvėje garavo net su lašiša ir krapais kepami blynai, prie kurių buvo duodama dar ir… mėlynių užpiltinės. Anot komisijos narių, šioji itin derėjo.

Ilgai svarsčiusi komisija nutarė solidžiais „Kauno grūdų“ prizais – miltų maišais – apdovanoti visas bendruomenes. Tačiau mikrofono iš rankų nepaleidžiantis Kanapinis buvo įkyrus – tol reikalavo išrinkti „blynų blyną“, kol neapsikentusi komisija paskelbė, jog tokio vardo labiausiai verti traksėdiškių lašišiniai blynai.

Lašininis gavo „pompą“

Kol vieni, klausydamiesi dainininkų Vitos ir Nerijaus dainų, ragavo ar ir sočiau pilvus kimšo, kiti rikiavosi vienai ar kitai rungčiai. Kas pagalvių mūšyje dalyvavo, kas į gretą poromis stojo ir „moderniomis slidėmis“ lenktynes surengė, ar kokį akivaizdžiai padidintu kraujospūdžiu jau besiskundžiantį svečią ant neštuvų guldė ir į gydyklą injekcijoms gabeno.

O atėjus metui išsiaiškinti, kuris vis dėlto – Lašininis ar Kanapinis – šiuo metu pajėgesni, į virvę įsikibo ir gausūs būriai abiejų pusių gerbėjų. „Pompą“, jo paties žodžiais tariant, gavęs Lašininis su gerbėjais pagaliau pasidavė… O netrukus suliepsnojo ir ant marių kranto stovėjusi Morė.

Ventės ir Šturmų bendruomenės pirmininkė Antanina Adomaitytė sakė, jog mintys apie Užgavėnes šios bendruomenės aktyvo neapleidžia nuo Užgavėnių iki Užgavėnių, bet šventei pasirengti 3 savaičių pakako. Tiesa, mintyk nemintijęs, o štai ima ir iškrečia žiema pokštą kaip šiemet – iš kiemo išeina dar savaitę iki Užgavėnių… Belieka tikėtis, kad ir nebesugrįš.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!