Jau nuo kitų metų didžiosiose ir rajonų ligoninėse pradės dirbti skubiosios medicinos gydytojai VšĮ Šilutės ligoninės kolektyvą papildė nauji specialistai

LIGONINE 2Nuo 2018-ųjų darbo rinkoje pasirodys pirmieji naujos specializacijos gydytojai. Tai – skubiosios medicinos gydytojai, kurie dirbs ligoninių priėmimo skyriuose.

Kaip skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime, šių specialistų atsiradimas iš pagrindų pakeis nusistovėjusias skubios medicinos pagalbos teikimo tradicijas Lietuvoje bei pakylės šią sveikatos priežiūros paslaugų sritį į vakarietišką lygį. Šiuo metu ši skubios medicinos sritis viena perspektyviausių Lietuvoje. Mat ne tik didžiosios, bet ir rajonų ligoninės jau laukia naujų skubiosios medicinos gydytojų.

VšĮ Šilutės ligoninės vadovas teigia, kad šias studijas baigusius naujus specialistus išgraibstys didžiosios šalies ligoninės, tačiau tikisi, kad jų liks ir rajono ligoninei.

„Vos tik sužinojome apie šią rezidentūros studijų programą, kreipėmės į universitetus prašydami sudaryti galimybę pasiūlyti būsimiems skubios medicinos gydytojams darbo vietą Šilutės ligoninėje. Tokio lygio specialistų, dirbančių Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje, mums labai reikia. Žinoma, džiaugiamės, kad universitetai reaguoja į situaciją sveikatos sistemoje ir ruošia šiuos taip reikalingus specialistus“, – sake VšĮ Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus.

Šiuo metu Lietuvos ligoninių priėmimo – skubios pagalbos skyriuose dirbantys bendrojo profilio gydytojai yra labai priklausomi nuo kitų gydytojų konsultacijų.

Kaip skelbiama SAM pranešime, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, iki šiol Lietuvos ligoninių priėmimo – skubios pagalbos skyriuose dirba pačių įvairiausių profesinių kvalifikacijų gydytojai. Jau nuo kitų metų skubiosios medicinos gydytojai turės reikalingiausių chirurgijos, traumatologijos, akušerijos, terapijos žinių, todėl daugelį problemų galės kvalifikuotai išspręsti patys. Visuomenės sveikatos specialistai tikisi, kad skubiosios medicinos rezidentūrą baigę medikai  bus gerai pasiruošę ir pagerins sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.

SAM pranešime rašoma, kad skubioji medicina yra tarpdisciplininė specialybė, glaudžiai susijusi su visomis kitomis klinikinėmis disciplinomis. Skubiosios medicinos gydytojai teiks skubią medicininę pagalbą visais nediferencijuotais ūmiais ir kritiniais atvejais, iki kol pacientas bus išleidžiamas iš priėmimo – skubios pagalbos skyriaus namo arba, stabilizavus jo būklę, bus perduotas tolesnei kitų gydytojų priežiūrai.

Skubiosios medicinos gydytojus Lietuvoje rengia Lietuvos sveikatos mokslų ir Vilniaus universitetai. Užsienio šalyse skubiosios medicinos gydytojo specialybė yra vertinama kaip viena reikalingiausių ir didžiausią visuomenės pasitikėjimą pelniusių profesijų. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) kaip atskira medicinos specializacija ji pradėjo formuotis dar 1970 metais. Šiandien šios specialybės medikai dirba skubios pagalbos skyriuose net 18-oje Europos Sąjungos šalių. Lietuva prie šių šalių prisijungs jau kitąmet, kai pirmieji skubiosios medicinos gydytojai baigs penkerius metus trunkančias rezidentūros studijas.

Nauji specialistai

Kiekvienais metais Šilutės ligoninė sulaukia studentų iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos, kurie gydymo įstaigoje nori atlikti praktiką. Šiuo metu ligoninėje papildomai gilina žinias trys II ir III kurso medicinos studentai iš Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU). Be jų, kasmet į Šilutės ligoninę atvyksta 3-6 medicinos studentai, kurie atlieka internatūros praktiką. Būsimieji medikai praktiką atlieka skirtinguose ligoninės skyriuose pagal sudarytą jiems individualų darbo grafiką. Jie praktikuojasi Vaikų ligų, Ginekologijos – akušerijos, Vidaus ligų, Traumatologijos, Chirurgijos ir kituose skyriuose.

Kasmet Šilutės ligoninės specialistų gretas papildo ir nauji gydytojai. Šiemet į ligoninės bendruomenę įsiliejo trys gydytojai ortopedai – traumatologai, o nuo liepos mėnesio atvyks gydytoja neurologė ir gydytojas radiologas.

Nuo 2015-ų metų dirbti į Šilutės ligoninę atvyko daugiau kaip 13 naujų specialistų.