Jau rytoj VIII-asis Žuvienės virimo čempionatas

zuvienes 2016Jau rytoj Šilutės uoste įvyks neužmirštama, ilgai laukta žuvienės degustacija. Čempionato atidarymas – 12 val.

* Gražų sumanymą katilų alėjoje įgyvendins „Šilutės būstas“. Vienas iš čempionato ambasadorių Vytautas Turonis kartu su kūrybine grupe pasiūlė idėją – išleisti 600 Šilutės miesto atvirukų, kurie bus dalijami publikai. Gavę šiuos atvirukus žiūrovai čia pat vietoje galės brūkštelėti vieną kitą palinkėjimą ir įrašyti adresatą, kuris turėtų gauti šį šiltą čempionato atvirlaiškį.

„Šilutės būsto“ komanda pasirūpins, kad šie atvirlaiškiai po čempionato pasiektų jūsų pasirinktą žmogų, gyvenantį kitame mieste.

* Tokios naujienos ir komandų senbuvių išradingumas negali nedžiuginti rengėjų. Smagu, kad į žuvienės šventę kasmet vis aktyviau įsijungia ir žvejybos įmonių asociacija „Lampetra“. Šiais metais visoms atvykusioms komandoms jie dovanos po rūkytą karšio išklotinę, rūkyta žuvimi bus vaišinami ir pas juos užsukę žiūrovai.

* Ketvirtadienio rytą Žuvienės virimo čempionato dalyvių registracijos statistika buvo tokia: užsiregistravo 44 komandos, iš kurių 19 – ne iš mūsų krašto.
Šiais metais ypač užderėjo dzūkų – net 4 komandos atvyks iš Dzūkijos. Po dvi komandas Žuvienės virimo čempionate bus iš Klaipėdos, Šilalės, Neringos, Jurbarko, Lazdijų.

* Žinoma, pati tituluočiausia – Elektrėnų „Elektrinio ungurio“ komanda, čempionate dalyvaujanti jau 6 kartą. Ji yra tapusi ir čempione, ir prizininke, todėl jų žuvienės paskanauti išties verta.

* Išvirtos žuvienės kiekiai bus milžiniški, tačiau neabejojama, kad kai kam jos vis tiek pritrūks, nes žuvienės niekada nebūna per daug.

* Po čempionatų pasigirsta renginių „mokytojų“ balsai, esą per ilgas būna komandų pristatymas, jį reikia trumpinti. Organizatorių nuomonė ir argumentacija kitokia: stengiamės kiekvienai komandai skirti apie minutę, kol ji pristatoma, kol virėjui užrišama prijuostė, kol ji nusifotografuoja. Aritmetika paprasta: kiek komandų, tiek minučių.

Jei į šį momentą žiūrėsime formaliai, „valdiškai“ – kas pas mus bevažiuos?.. Atvykusieji, ypač iš toliau, turi jaustis reikalingi ir laukiami. Gal kaip tik dėl to didesnė komandų dalis kiekvieną rudenį sugrįžta į čempionatą?

Olimpiadų eisenų ceremonijos taip pat pabosta, bet jų niekas negreitina ir neatšaukia…

* Kviečiu visiems dalyviams parodyti draugiškumą, nuoširdumą bei pamarietišką kultūrą, kuri nebus pridengta frazėmis: „Kodėl tiek mažai išvirėt?“, „Man – be eilės“, „Kur atsisėsti?“ ir panašiai.

Geros mums visiems šventės ir gero oro!

Pagarbiai – Žuvienės virimo čempionato sumanytojas ir vyriausiasis šefas Marijus BUDRAITIS