Jau trečius metus jaunieji šilutiškiai stovyklavo su lėlininkais

lelininku stovykla IMG 7063Trečią vasarą jaunuosius šilutiškius pradžiugina Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos tęstinis projektas ¢ stovykla „Jaunieji genijai – menininkai“. Jo vykdomas veiklas finansavo Lietuvos kultūros taryba.
Su maždaug 20 stovyklautojų penkias dienas smagiai laiką praleido talentingi Lietuvos menininkai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktorinio meistriškumo specialybės absolventai: šilutiškis, Vilniaus teatro „Lėlė“ lėlininkas Imantas Precas, profesionalus režisierius, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Šarūnas Datenis ir Karolis Algimantas Butvidas.

Mokėsi bendrauti ir draugauti

Anot F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkės Vitos Gerulienės, visi šie aktoriai turi patirties edukacinėje veikloje su vaikais ir jaunimu. Idėją surengti tokią stovyklą išpuoselėjo bei sėkmingai tęsia minėtas šilutiškis, Vydūno gimnazijos absolventas I.Precas. Surengti lėlininkų vasaros stovyklą gimtojo miesto vaikams buvo jo svajonė.

Stovyklos metu vaikai susipažino su netikėčiausiomis lėlininkystės kūrimo technologijomis – nuo tradicinių iki modernių. Dalyviams buvo pristatytos šiais metais „Lėlės“ teatro sukurtų spektaklių premjeros, režisuotos vieno iš stovyklos vadovų – Š.Datenio, vyko jų aptarimas.

Stovyklautojai pamatė magijos ir gyvos muzikos spektaklį „Čia buvo/Čia nėra“. Tai spektaklis, kuris atsako į klausimus, kas yra tikra draugystė, ar materialūs turtai padaro žmogų laimingą? Tokius klausimus spektaklyje kelia ir atsakymų į juos žaismingai ieško režisierius Š.Datenis kartu su Keistuolių teatro aktoriais, teatro laboratorijos „Atviras ratas“ aktoriumi bei violončelininku Vytautu Leistrumu ir puikiu iliuzionistu bei aktoriumi Ryčiu Skripka.

Nebyliame spektaklio pasaulyje bendraujama teatrališkai, jautriais, žaismingais violončelės, akordeono, kitų muzikos instrumentų garsais bei neįtikėtinais mago – iliuzionisto rankose gimstančiais mažyčiais stebuklais.

Taip pat stovyklautojams labai patiko spektaklis pagal Hanso Kristijano Anderseno pasaką „Mergaitė su degtukais“.

Kulminacija – vaikų spektaklislelininku stovykla IMG 7073

Susitikę su „Šilutės naujienomis“ jaunieji stovyklautojai prisipažino, kad kiekviena su aktoriais praleista diena jiems atnešė naujų įspūdžių ir potyrių. Stovyklos diena prasidėdavo Vydūno gimnazijos salėje, kurioje vykdavo tempimo, atsipalaidavimo, dėmesio koncentravimo, greičio ir erdvės pajautimo trenažai. Jų metu vaikai mokėsi susikoncentruoti ir pajusti erdvę, lavino dėmesį, abipusį supratimą.

Vėliau laukė aktoriniai užsiėmimai, kurie vykdavo F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Čia vaikai gamino dekoracijas, patys jas piešė, spalvino, klijavo.

Kaip sakė stovyklos dalyviai Ugnė, Lukas, Vakarė ir Eimantė, daugiausia įspūdžių jiems padovanojo paskutinė stovyklos diena. Jos metu Šilutės kultūros ir pramogų centre buvo surengta spektaklio premjera, kurią stebėjo artimieji ir draugai.

Ir pati stovykla, ir joje gimęs spektaklis – netradiciniai. Anot stovyklos dalyvių, jie scenoje turėjo be žodžių suvaidinti istoriją apie draugystę. Tai mažo žmogučio kelionė į kosmosą, kur planetos pavirsta gyvūnais.
Stovyklautojai sakė, kad jau laukia kitos vasaros, kada galės vėl smagiai laiką praleisti su idėjų nestokojančiais aktoriais – lėlininkais.

Nors šios vasaros stovykla jau baigėsi, tačiau ir vaikai, ir bibliotekininkės džiaugiasi smagiai praleistu laiku. Už nuolatinę bičiulystę, malonų aptarnavimą dėkoja Vydūno gimnazijos direktorei Marinai Stirbienei, mokytojams, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorei Jūratei Pancerovai ir jos kolektyvui.