Jaunas verslininkas savo ateitį kuria gimtinėje

auto centras BartkusŠilutėje yra jaunų žmonių, kurie baigę mokslus pasiryžta nevykti į užsienius, bet savo ateitį kurti gimtinėje. Vienas jų – neseniai automobilių remonto centrą atidaręs verslininkas Tadas POCIUS.

„Reikia verslo žinių, nebijoti rizikos, turėti idėją, pasirinkti mėgstamą sritį ir gerai išstudijuoti rinką, kad išaiškintum, ar ta paslauga, kurią nori pasiūlyti, šiandien išties reikalinga. Tada būtina smulkiai numatyti visą įmonės steigimo ir tolesnio verslo vystymo procesą. Dar reikia rasti tinkamas patalpas ir jas paruošti darbui, įsigyti įrangą ir rasti dirbti norinčių ir gebančių žmonių“, – tokį verslo pradžiamokslį išvardija jaunas vyras.

Tikime, kad jo mintys bus įdomios ir kitiems savo veiklą planuojantiems žmonėms.

Idėja gimė vargstant su automobiliu

„Aš į užsienį nevažiuosiu, darbo vietas sau ir kitiems žmonėms sukursiu čia“, – tokiu pareiškimu T.Pocius maloniai nustebino Šilutės darbo biržos specialistus tuomet, kai ryžosi dalyvauti Lietuvos darbo biržos iš dalies finansuojamame Vietinių užimtumo iniciatyvų projekte.

Jau rašėme, kad pagal tą projektą keturiems Šilutės verslininkams buvo kompensuota iki 65 proc. išlaidų kuriant naujas darbo vietas. T.Pocius gavo finansavimą ir įkūrė 3 naujas darbo vietas.

Šis jaunas vyras sako turintis galimybių gimtinę iškeisti į užsienį, bet tiesiog nenori to daryti. „Tiesiog netraukia“, – paaiškina.
auto centras Pocius
Tadas baigė verslo teisės studijas, įgijo magistro laipsnį, tad sako gerai žinojęs, nuo ko pradėti įmonės steigimą. Pirmiausia reikėjo idėjos, o ji gimė pačiam vargstant su automobiliu. Tadas pasakoja, jog kartais ir pyktis suimdavęs, kai tekdavę viename automobilių servise sutvarkius važiuoklę, dardėti į kitą remontuoti variklį, o trečiame automobilį palikti sutvarkyti elektros įrangą.

Vyras suprato, kaip tokie neplanuoti pasivažinėjimai trukdo žmonių laiką, juolab kad neretai dar ir detalių pačiam tekdavo ieškoti.

„Tada ir supratau, kad Šilutėje trūksta serviso, kuriame klientui būtų pasiūlytas pilnas paslaugų paketas, kur jis tik paliktų savo transporto priemonę ir galėtų ramiai užsiimti savo reikalais. Jo automobilis būtų sutvarkomas, kaip sakoma – nuo A iki Ž, o klientui beliktų tik laukti skambučio ir jį pasiimti“, – aiškina UAB „Dangirus“ įsteigęs, o tada „Šilutės autocentrą“ kūręs T.Pocius.

Rizikavo ir išlošė

Savo idėjai įgyvendinti – „Šilutės autocentrui“ įsteigti – tinkančias patalpas jis rado buvusiose Šilutės elektros tinklų dirbtuvėse, Ramučių g. 22A. Tačiau reikėjo jas pritaikyti automobilių servisui, reikėjo ir įrangos, o tam, žinia, reikėjo didelių lėšų.

Čia kaip tik ir pasitaikė galimybė dalyvauti LDB projekte. Tadas sako gerai supratęs, kad tai yra rizika. „Dar ir kokia, žinau – nemokamų pietų nebūna“, – priduria.

Bet jis rizikavo ir išlošė – gavo valstybės paramą steigti naujas darbo vietas.

„Pridėjęs savo lėšų galėjau nusipirkti stabdžių, važiuoklės patikros bei auto centras ratu suvedimaskompiuterinio ratų suvedimo stendus, automobilių šviesų reguliavimo įrangą, keletą keltuvų, vežimėlių su įrankiais ir kitos įrangos“, – pasakoja jaunas verslininkas.

Automobilius ruoš techninei apžiūrai

Pradžioje savo servise įdarbinęs du žmones, Tadas greit pastebėjo, jog klientai vertina jo siūlomą visišką aptarnavimą, nes į Ramučių gatvę jau pradėjo sukti ne tik pavieniai automobilininkai, bet ir atskirų įmonių vadovai, patikintys jaunam verslininkui visą savo įmonių automobilių parką. Tada jis ir suprato, kad reikės priimti daugiau žmonių.

Šiandien automobilių servise dirba 5 savo darbą gerai išmanantys mechanikai, kurie atlieka kompiuterinę automobilių diagnostiką, kompiuterinę stabdžių ir važiuoklės patikrą, remontuoja variklius ir važiuokles, reguliuoja šviesas ir elektros įrangą.

Tiesa, iki Tado numatytos paslaugų visumos – „nuo A iki Ž“ – dar trūksta padangų montavimo ir balansavimo įrangos, o tada šios įmonės meistrai jau galės automobilius visiškai paruošti ir techninei apžiūrai. Būtent tokių prašymų jau sulaukiama.

Čia atvykę vairuotojai gali ir užsisakyti norimą detalę, ir nusipirkti įvairių specialių alyvų savo automobiliams. O ateityje galbūt „Šilutės autocentro“ patalpose veiks ir platesnį asortimentą siūlanti parduotuvėlė.