Jauniausias masinės mankštos dalyvis – šilutiškis

sxc.hu. / Cheryl Empey nuotr. Šiandien, spalio 21 dieną, 11 val. Lietuvos vaikų darželiuose, mokyklose, gimnazijose įvyksianti kolektyvinė mankšta “Augsiu aktyvus 2011” pretenduoja į Lietuvos rekordą.

Masinės mankštos dalyvių skaičius – beveik 110 tūkstančių. Būtent tiek vaikų ir jaunuolių Lietuvos darželiuose, mokyklose ir gimnazijose pasijungs bendrai mankštai. Iš viso prie masinės mankštos jungtis pareiškė norą beveik 700 Lietuvos darželių, mokyklų ir gimnazijų.

Programos „Augsiu aktyvus 2011″ tikslas – parodyti jaunimui fizinio aktyvumo svarbą kasdieniame gyvenime, paskatinti jaunus žmones keisti gyvenimo būdą į sveikesnį ir aktyvesnį.Švietimo ir ugdymo įstaigų medžiaga apie jų auklėtinių dalyvavimą mankštoje bus teikiama rekordus registruojančiai agentūrai “Factum” prie Lietuvos kultūros fondo, siekiant užregistruoti rekordą.

Jauniausias masinės mankštos „Augsiu aktyvus 2011“ dalyvis yra iš Šilutės lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ – jam 1 metukai. Vyriausiam masinės mankštos dalyviui 77 metai.

Gausiausiu auklėtinių skaičiumi prie masinės mankštos prisijungs Vilniaus Antakalnio vidurinė mokykla (apie 1200 dalyvių), Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija (apie 1010 dalyvių), Šilutės Pamario pagrindinė mokykla (apie 1000 dalyvių), Biržų „Aušros” vidurinė mokykla (apie 1000 dalyvių), Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinė mokykla (apie 1000 dalyvių).

Pasak kolektyvinės mankštos programą „Augsiu aktyvus 2011“ organizuojančio VšĮ „Iniciatyvos fondas“ programų koordinatorės Ingos Smirnovienės, aktyvus į mankštą besijungiančiųjų srautas rodo, kad jaunimas nėra abejingas sveikesniam ir aktyvesniam gyvenimo būdui.

„Kolektyvinėje mankštoje dalyvaujančioms įstaigoms kartu su savo auklėtiniais siūlysime aptarti „Pažadų gyventi aktyviai sąrašą“, kurį visi norintys galės paskelbti kaip viešą deklaraciją ir prižadėti vieni kitiems jų laikytis. Sąraše bus ne tik numatyta minimali rekomenduojama fizinio aktyvumo norma, bet ir pasiūlymas būti aktyviais visuomenės nariais bendrąja prasme“, – sakė I. Smirnovienė.

Remiantis tarptautinio mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimo (HBSC) duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai tik kas antrą 11–15 metų amžiaus berniuką (45 proc.) ir tik kas penktą (20 proc.) mergaitę galima laikyti pakankamai fiziškai aktyviais, tačiau ir šie rodikliai per pastaruosius 16 metų nuosekliai mažėja.

Lietuvos berniukai pagal fizinį aktyvumą tarp beveik 40 Europos ir Šiaurės Amerikos šalių užėmė penktą nuo galo vietą (už juos mažiau fiziškai aktyvūs buvo tik bendraamžiai iš Lenkijos, Estijos, Turkijos ir Makedonijos), o mergaitės – trečią (už jas mažiau fiziškai judėjo tik Turkijos ir Makedonijos mergaitės).