Jaunieji kintiškiai – gamtos tyrinėtojai

Kintu bibliot

Užsiėmime „Jaunųjų tyrėjų ekspedicija“ dalyvavo patys jauniausi Kintų pagrindinės mokyklos ugdytiniai – darželio grupė.

Vasara – nuostabiausias metas pabūti gamtoje, ją geriau pažinti. Jaunieji tyrinėtojai buvo pakviesti į išvyką mišku, prie Kuršių marių. Vaikai išsiaiškino, kokie medžiai, krūmai ir kita augmenija auga Kintų miške, rinko augalų lapus, žiedus, vėliau juos džiovins ir laminuos. Vaikai sužinojo, kokie grybai valgomi, o kokie nuodingi, daug džiaugsmo patyrė radę kazlėką, lepšį, ruduokę. Mažieji pro akis nepraleido nė vieno vabalo, kirmėlės, sraigės ar augalo.

Miškas tą popietę atgijo ne tik nuo paukščių čiulbėjimo ir lapų šnarėjimo, jame aidėjo vaikų klegesys ir klausimai: „Kas čia? Kaip šitas augalas vadinamas? Ar jis valgomas? Koks čia vabalas?“ Bibliotekininkė į visus klausimus atsakymų nežinojo, tad jai į pagalbą atėjo auklėtoja Lina ir mokytojo padėjėjos Ilona bei Zita.

Darželinukams papasakota, kuo skiriasi vienas augalas nuo kito, paaiškinta, kad trauklapio liaudiškas pavadinimas yra gyslotis. Ekspedicijos metu teko panaudoti šio augalo gydomąsias savybes. Užsiėmimo metu vaikai praplėtė savo žodyną ir puikiai praleido laiką gamtoje.

Užsiėmimų dalyviai, įsijungę į šias veiklas, prisideda prie jau ketvirtus metus inicijuojamos LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai“.