Tuo įsitikinęs gausus būrys Šilutės vaikų meno mokyklos liaudies instrumentų klasės mokinių, pamilusių ir įvaldžiusių tuos instrumentus. Pamilo taip, kad, susibūrę į liaudies instrumentų orkestrą, nuskynė laurus 4-ajame respublikiniame Kazimiero Biliūno tautinių muzikos instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalyje – konkurse.
Šilutės meno mokyklos kanklininkės jau daug metų demonstravo aukštą meistriškumą įvairiuose konkursuose. Jų mokytoja Angelė Alšauskienė, jau 18 metų dirbanti Šilutėje, prisimena, kaip augo mokinių profesionalumas: 2004 metais minėtame festivalyje – konkurse puikiai pasirodė solistė kanklininkė Rita Auškalnytė, 2006 metais sublizgėjo kanklininkių duetas – Rūta Mineikytė ir Ieva Gruzdytė, 2009 metais konkurso laureatėmis tapo jau ansamblį subūrusios kanklininkės, o šiemet laureato vardą iškovojo mūsų orkestras, vienijantis 18 įvairiais instrumentais grojančių vaikų.
Mokytoja džiaugiasi jaunųjų muzikantų entuziazmu, darbštumu ir tikrųjų vertybių supratimu. „Mokiniai neabejotinai suvokia mūsų tautinių instrumentų vertę pasaulinėje kultūroje, jų unikalumą ir plačias muzikines galimybes – jais gali groti ne tik liaudišką muziką, bet ir klasikos kūrinius, ir džiazą, ir bet kokią kitą muziką. Todėl Meno mokyklos liaudies instrumentų skyriuje mokytis norinčių vaikų daugėja“, – sako A.Alšauskienė.
Mokytoja pernai sulaukė pagalbininko – su „liaudininkais“ pradėjo dirbti jaunas pedagogas Gedvydas Puškorius, kuris moko groti tautiniais pučiamaisiais ir skrabalais. Suformuotas ir visos būtinos sudėties (18 muzikantų) liaudies instrumentų orkestras, kurį vasario 16-osios koncerte galėjo išgirsti ir šilutiškiai.
Klaipėdos universitete surengtame 4-ajame respublikiniame K.Biliūno tautinių muzikos instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalyje – konkurse mūsų orkestras paliko puikų įspūdį komisijai, kurią sudarė garsūs tautinės muzikos žinovai. Jie šilutiškius ir dar 9 kolektyvus pripažino konkurso laureatais.
Mūsų muzikantai džiaugėsi galimybe pasivaržyti su bendraamžiais, išgirsti jų parengtus kūrinius, pasisemti naujų muzikavimo idėjų, pamatyti dalyvių ir festivalio svečių – profesionalių muzikantų, meistriškumą. Beje, koncertavo ir buvęs Šilutės meno mokyklos mokinys birbynininkas Vytautas Kiminius (mokytojas Vytautas Vaičionis), dabar studijuojantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras dabar ruošiasi Žemaitijos krašto festivaliui, kurį rengti eilė priėjo Gargždams. Gludinami ir vasarą vyksiančios Moksleivių dainų šventės kūriniai.
Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.
Rašyti atsakymą