Jaunieji pianistai – tarptautiniuose festivaliuose Batumyje ir Palangoje

muzikantai batumyjeŠilutės muzikos mokyklos pianistas Kasparas Mikužis, anykštėnė Milda Daunoraitė ir jų mokytoja Liudmila Kašėtienė neseniai grįžo iš Gruzijos, kur dalyvavo Batumyje vykusiame tarptautiniame klasikinės muzikos festivalyje.

Jaunasis mūsų miesto pianistas K.Mikužis šiame festivalyje dalyvavo ir pernai, tik tuomet festivalis dar nebuvo tarptautinis ir kelionės į Gruziją metu jo nelydėjo mokytoja L.Kašėtienė.

„Atstovauti Lietuvai visada labai didelė atsakomybė net suaugusiesiems – ne tik vaikams, bet Milda su Kasparu jau nėra naujokai užsienio scenose, jie yra koncertavę ir Paryžiuje, ir Ženevoje“, – po kelionės į Batumį sakė L.Kašėtienė.

Vienas festivalio koncertų buvo skirtas Lietuvos ir Gruzijos draugystei paminėti. Koncerto metu pianistai K.Mikužis ir M.Daunoraitė su klarnetininku Vytautu Giedraičiu atliko 40minučių trukmės lietuvių autorių programą.

L.Kašėtienė džiaugiasi, kad V.Giedraičiui ir jos mokiniams pavyko gerai pagroti, tą įrodė ir audringi žiūrovų plojimai nutilus paskutiniams akordams.
mikuzis groja palangoje
Jauniesiems atlikėjams dėkojo festivalio organizatoriai, aukšti Gruzijos kultūros ir švietimo ministerijų vadovai, taip pat Lietuvos ambasadorius Gruzijoje Jonas Paslauskas, Lietuvos kultūros atašė šioje šalyje Justina Tylaitė.

O užvakar, sekmadienį, K.Mikužis, lydimas savo mokytojos, dalyvavo tarptautinio M.K.Čiurlionio muzikos festivalio Palangoje atidaryme.

Šių metų Lietuvos kultūros sostinė Palanga liepos 7-12 dienomis rengia festivalį, kurio koncertai vyksta kasdien Birutės kalno papėdėje ir grafų Tiškevičių rūmų svetainėje. Festivalyje šalia garsių atlikėjų siekiama parodyti jaunuosius, todėl po vieną jaunąjį talentą kviečiama atvykti iš kiekvieno miesto.

L.Kašėtienė sako, jog pamatyti šiuos koncertus, išgirsti, kaip gražiausios kurorto vietos prisipildo nuostabių M.K.Čiurlionio, L. van Bethoveno ir kitų žymių kompozitorių sukurtų muzikos šedevrų garsų, vertėtų kiekvienam.