Jaunieji šilutiškiai susipažino su žurnalisto darbu

jaunuju zurnalistu veiklaŽurnalisto darbas – viliojantis, tačiau tikrai nelengvas. Juk dažnai tenka pamiršti ir laisvadienius, ir šiltus vakarus su šeima, ir prastą nuotaiką ar netikėtai užklupusį tingulį. Tačiau, kaip bebūtų, visa tai atperka aktyvus laikas, žmonių geros emocijos ir augantis bičiulių ratas. Be to – tai labai įdomu. Tu visad esi įvykių ir naujienų sūkuryje!

Visu tuo įsitikino ir prieš tris mėnesius susibūrusi neformaliojo švietimo programos „Jaunasis žurnalistas“ dalyvių komanda.

Tam, kad „Šilutės naujienų“ jaunieji draugai būtų matomi ir atpažįstami, UAB „Šarūno reklama“ pagamino jaunojo korespondento korteles, kuriose yra programos dalyvio nuotrauka ir užrašas, jog šis vaikas yra NVŠ „Jaunasis žurnalistas“ dalyvis (su redakcijos logotipu). Su tokiomis kortelėmis vaikai ir dalyvavo įvairiuose renginiuose.

Nuveikta nemažai

Paklausti apie programos „Jaunasis žurnalistas“ veiklą ir nuveiktus darbus, jaunieji žurnalistai prisipažįsta, jog turėjo gana aktyvų laiką. Vos tik prasidėjo programos įgyvendinimas, dalyvių laukė pirmasis iššūkis. Tai – dalyvavimas Pasaulinėje gyvūnų gerovės dienoje, kuri paminėta spalio pradžioje Šilutėje, Turgaus aikštėje. Šiame renginyje ne tik su savo gyvūnais įvairiose rungtyse varžėsi dvi programos narės: Algimantė Milašiūtė ir Milena Šadvartaitė, bet ir kiti vaikai, kurie fotografavo įvykius, kalbino šventės dalyvius.

Jaunieji žurnalistai susipažino ir su interviu ėmimo subtilybėmis. Į „Šilutės naujienų“ redakciją buvo pakviestas gamtos fotografas Borisas Belchevas. Vaikai ne tik kalbino fotografą ir klausinėjo apie fotografavimo subtilybes, bet ir domėjosi, kas jį iš gimtosios Bulgarijos atviliojo į Lietuvą, ir kodėl jis ryžosi apsigyventi Pamaryje.

„Aktyviai dalyvavome ir Pasaulinės košės dienos akcijoje. Darėme apklausas savo mokyklose, o vėliau parengtas straipsnis pasirodė ir spaudoje“, – sako programos „Jaunasis žurnalistas“ dalyvis Deividas Benevičius, kuris mokosi Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje. Anot Deivido, smagiausia buvo daryti apklausą Lietuvininkų gatvėje. Tuomet buvo rengiamas straipsnis apie dviračių taką ir pėsčiųjų bei dviratininkų elgesį.

Kodėl buvo smagiausia? Kaip prisipažįsta NVŠ programos dalyvis, buvo labai įdomu, nes vieni kalbinti pašnekovai noriai dalijosi savo nuomone, o kiti „bėgo lyg nuo policijos“.

Svarbiausia – požiūrisjaunieji zurnalistai saugose

Jaunieji žurnalistai sako, jog imantis kokio nors darbo svarbus asmens nusiteikimas ir išankstinė nuomonė. Be abejonės, svarbią vietą užima ir gebėjimas susitelkti komandiniam darbui bei pasitikėti vieni kitais.

Šiltam ir jaukiam pasibuvimui, pabendravimui redakcijoje buvo surengtas ir Pyragų dienos paminėjimas. Vaikai tądien susirinko su pačių ar mamų keptais pyragais. Aptardami Pyragų dienos iniciatyvą, dalyviai iš arčiau susipažino vieni su kitais, atrado naujus draugus.

Dauguma dalyvių, prisijungę prie programos „Jaunasis žurnalistas“ veiklos, turėjo neeilinę progą pirmą kartą apsilankyti ir Saugų vaikų globos namuose, pamatyti, kaip ir kuo gyvena šios įstaigos gyventojai.

„Lankėmės Saugų vaikų globos namuose surengtoje Gerumo dienos šventėje. Joje pamatėme ne tik daug gerų žmonių, pasiruošusių ištiesti pagalbos ranką likimo nuskriaustiems vaikams, bet ir patys prisidėjome prie gerumo. Aplankėme vaikų darbelių parodą, padovanojome atsivežtą pyragą“, – sakė Natalija Ivanova, besimokanti Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje.

NVŠ dalyviai į Saugų vaikų globos namus vyko ne tik į Gerumo dieną, jie taip pat dalyvavo socialinėje akcijoje „Būk matomas su žvaigžde“.

Bene daugiausia džiugių emocijų sulaukė dalyvavimas tradiciniame konkurse „Pamario talentai“. Svarbiausia tai, kad visi jaunieji žurnalistai savo fotoaparatais įamžino svarbiausias renginio akimirkas.

„Nemaniau, kad žurnalisto darbas toks sunkus. Ne paslaptis, kad iš šalies atrodo, jog žurnalistika gana linksmas, savotiškai – egzotiškas darbas. Žurnalistai visad būna pirmose įvykio vietose ar renginio eilėse, jie yra daugeliui žinomi ir matomi. Tačiau… Turbūt daugelis, tiesiogiai nesusidūręs su šiuo darbu, net neįsivaizduoja, kiek tenka daug dirbti, kad viešumą pasiektų straipsnis. Kelios valandos renginyje, vėliau – nuotraukų atrinkimas, jei reikia – retušavimas, straipsnio rašymas. Tai yra milžiniškas darbas. O kur dar redagavimas, koregavimas, maketavimas ir spausdinimas… – sakė Žemaitkiemyje gyvenanti programos dalyvė Karolina Burzdžiūtė.

NVŠ programos „Jaunasis žurnalistas“ dalyviai pripažįsta, jog pamatė ir sužinojo daug. Per tris mėnesius vaikai turėjo ne tik  progų sudalyvauti įvairiuose renginiuose, bet ir prisijungė prie Šilutės muziejininkų akcijos bei papuošė Eglių alėjoje savo eglutę.

Paklausti, ar norėtų tęsti savo veiklą, jaunieji dalyviai sakė, jog būtinai toliau ją tęs ir gilins žurnalistinio darbo įgūdžius. Tai – puiki galimybė ne tik būti aktyvesniems, bet ir išmokti rengti straipsnius bei ateityje susirasti darbą.