Jaunimas įveikė susipriešinusius politikus

TARYBOS POSEDIS 3Valdančiajai koalicijai pritrūkus balsų persvaros paskutiniame rajono Tarybos posėdyje, opozicija vos neprametė sprendimo projekto dėl Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos sudarymo ir nuostatų patvirtinimo. Opozicijai demonstruojant savo galias, Jaunimo reikalų tarybos sudarymas galėjo būti atidėtas nežinia kuriam laikui.

Tokios institucijos įsteigimas numatytas Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme bei kituose teisės aktuose. Šilutės savivaldybė yra tarp nedaugelio savivaldybių, kurios dar neturėjo veikiančios Jaunimo reikalų tarybos.

Nors minėtas sprendimo projektas sklandžiai perėjo rajono Tarybos komitetų posėdžius, Tarybos posėdyje kai kurie politikai rado priežasčių pavadinti sprendimą netinkamai paruoštu ir reikalavo svarstymą atidėti.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų politikė Vincenta Bubilienė apkaltino Jaunimo reikalų tarybos steigimo organizatorius šališkumu, nes į Jaunimo tarybą pakviestos neva ne visos jaunimo organizacijos. Politikės nuomone, Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) Šilutės padalinys yra ignoruojamas.

Tokias V.Bubilienės politikės įžvalgas paneigė Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė, kuri informavo, kad JKL Šilutės padalinio vadovai bent porą kartų buvo pakviesti į formuojamos Jaunimo reikalų tarybos susirinkimus, bet dalyvauti atsisakė.

Kitiems opozicijos politikams neįtiko valdančiosios koalicijos į Jaunimo reikalų tarybą deleguoti du politikai – Arvydas Jakas ir Algirdas Gečas.

V.Pozingį erzino, kad sprendimo projekte jau nurodytas komisijos pirmininkas – A.Gečas. V.Pozingis siūlė leisti pačiai Jaunimo tarybai išsirinkti pirmininką.

Tačiau Savivaldybės juristai paaiškino, kad, remiantis įstatymu, rajono Tarybos sprendime turi būti nurodytas asmuo, kuris vadovaus Jaunimo reikalų tarybai.

A.Gečas ir A.Jakas prašė opozicijos nepolitizuoti bent steigiant Jaunimo reikalų tarybą ir šio klausimo neatidėti. Abu teigė, kad sutinka atsisakyti pareigų Jaunimo taryboje, kad tik šios institucijos sukūrimas būtų patvirtintas.

Rajono merė Daiva Žebelienė pasiūlė nuo opozicijos politikų į Jaunimo tarybą įrašyti Saulių Stankevičių. Pastarajam sutikus, įsižiebė viltis, kad opozicija nebebus vieninga, kaišiodama pagalius Jaunimo tarybos patvirtinimo klausime, ir sprendimo projektas galėtų būti teikiamas balsavimui.

Situaciją gelbėjo ir jaunimo atstovas. Organizacijos „Pamario jaunimas“ atstovas Ričardas Čaikys paprašė A.Gečo ir A.Jako neatsistatydinti iš sudaromos Jaunimo tarybos, tvirtindamas, kad jų kandidatūros jaunimui yra priimtinos ir pageidaujamos. O kad opozicija neturėtų priekaištų dėl Jaunimo tarybos pirmininko, į šias pareigas R.Čaikys pasiūlė savo kandidatūrą.

Politikams nebelikus dėl ko ginčytis, įvyko balsavimas: 18 rajono politikų patvirtino sprendimą dėl Jaunimo tarybos sudarymo ir nuostatų patvirtinimo.

Naujai sukurtai Šilutės r. Jaunimo reikalų tarybai vadovaus asociacijos „Pamario jaunimas“ atstovas R.Čaikys, rajono Tarybai atstovaus A.Jakas, S.Stankevičius ir A.Gečas, taip pat Jaunimo taryboje dirbs Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, Savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Skobienė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė, organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus atstovė Vilma Norkutė, Šilutės rajono mokinių tarybos atstovė Saulė Drakšaitė, Šilutės šaulių 8-osios kuopos atstovas Rolandas Gudaitis, Juknaičių jaunimo klubo atstovas Vytautas Barkauskas ir Katyčių neformalios jaunimo grupės atstovė Brigita Nevardauskaitė.