Jaunimas jau įžiebė Kalėdų dvasią

labdara vaikamsKalėdos į Šilutę jau atėjo ir pirmieji apie jas užvakar paskelbė asociacija „Pamario jaunimas“ ir jų vadovė Lijana Jagintavičienė. Jaunimas tądien Šilutės halėje paskelbė gerumo akcijos „Įžiebk Kalėdų dvasią“ pradžią, taip suteikdamas visiems šilutiškiams dar vieną galimybę daryti gerus darbus.

„Gerumas sugrįžta bumerangu, tu padedi – padeda ir tau. Galbūt ne iš karto, gal po kurio laiko, ar gal tik tavo vaikams, bet būtinai padeda“, – sakė į susirinkusiuosius kreipdamasi akcijos sumanytoja L.Jagintavičienė.

Ji dėkojo visiems, kurie suprato ir palaikė jos idėją: verslininkui Edgarui Gudui, visada tikintiems ja ir iš paskos einantiems jauniesiems šauliams, kurių būrelis irgi dalyvavo paskelbiant akciją, Šilutės seniūnijos socialinėms darbuotojoms, kurios irgi noriai prisidėjo prie gražios iniciatyvos. Mat kaip tik socialinėms darbuotojoms teks atrinkti rizikos grupės šeimas, kuriose augantiems vaikams ir bus išdalinti surinkti saldumynai, žaislai ar kiti daiktai.

„Tikiu, kad ši akcija bus vykusi ir pavykusi“, – sakė L.Jagintavičienė.

Nuo šiol iki gruodžio 18 dienos kiekvienas, norintis padaryti gerą darbą ir pradžiuginti skurdžiausių mūsų miesto šeimų atžalas, gali nupirkti bet kokią dovanėlę ir įmesti į vieną iš kelių akcijos dėžių. Dėžės jau stovi ne tik Šilutės Halėje, bet ir turgavietėje esančioje „Turgaus urmo“ bazėje, žaislų parduotuvėje, esančioje mažajame „Iki“ prekybos centre,ir Tilžės gatvėje 13 esančioje kirpykloje.
labdara vaikams 5 p
L.Jagintavičienė akcentavo, kad nebūtina tik pirkti naujus daiktus. Daiktai ar žaislai gali būti ir šiek tiek naudoti, bet geri ir tvarkingi.

Akcijos organizatoriai įsipareigojo dovanas gražiai supakuoti, o gruodžio 18 d. vyksiančios Kalėdų šventės metu įteikti jas nepasiturinčiose šeimose augantiems mažyliams.

Tapti akcijos globėju sutikęs Šilutės katalikų bažnyčios klebonas Stasys Toleikis sakė su džiaugsmu priėmęs kvietimą globoti gerumo akciją, nes žodis „gerumas“, anot klebono, vienija, stiprina, uždega liepsną širdyse ir daro mus laimingus. Tikroji laimė užlieja širdis, kuomet mes į jas įsileidžiame meilę. Klebonas citavo ir motinos Teresės žodžius, kad labai svarbus yra kiekvienas mažas darbas, padarytas su didele meile.

Pradžiuginti dovanėlėmis likimo ir gyvenimo nuskriaustuosius kvietė ir Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis, nes dovanos, kunigo pastebėjimu, patinka visiems: ir mažiems, ir dideliems, ir net seniems.

Gražios akcijos organizatoriams dėkojo merė Daiva Žebelienė, pastebėjusi, kad gerumo niekada nebūna per daug.

Šilutės seniūnijos socialinė darbuotoja Virginija Murauskienė sakė neretai girdinti nuomones, esą rizikos šeimos nevertina paramos. Pasak V.Murauskienės, yra ne taip – šių šeimų vaikai labai vertina dovanėles, tikrai moka džiaugtis jomis ir šventėmis.