Jaunimas – už gyvenimą Tėvynėje ir bendradarbiavimą su vyresnėmis kartomis

JAUNIMO EDUKACIJOSJaunimo edukacinis centras įgyvendina asociacijos „Lamatos žemė“ finansuojamą projektą „Jaunimo iniciatyvos Šilutės krašto ateičiai“. Per tris mėnesius šio centro jaunuomenei pavyko suaktyvinti, o kai kur – ir iš naujo suburti jaunimo klubus. Į programos veiklą įsitraukė Pašyšių, Rusnės, Usėnų, Vainuto ir Juknaičių klubai.

Minėtose gyvenvietėse buvo surengti jaunimo susitikimai, kuriuose aptartos jauniems žmonėms rūpimos problemos.
Kiekviename jaunuomenės susitikime ryškėjo rūpestis dėl ateities ir gyvenimo perspektyvos gimtojoje žemėje, suaugusiųjų ir jaunų žmonių požiūrių sutapimai ir skirtumai į bendruomenėje plėtojamus kultūros, sporto, ir visuomeninės veiklos procesus.

Mokėsi, diskutavo, kūrė

Didžiulį susidomėjimą ir norą pradėti veiklą jaunimo klubų aktyvistams sukėlė projekto „Jaunimo iniciatyvos Šilutės krašto ateičiai“ renginys – savaitės stovykla – praktikumas kaimo turizmo sodyboje „Pakalnės vingis“.

Seminaro metu pagrindinius mokymus ir praktinius užsiėmimus vykdė Kauno paslaugų verslo darbuotojų ir profesinio rengimo centro Kurorto verslo skyriaus atstovai. Konkrečius pavyzdžius, kaip atrandamos verslo idėjos ir kaip jos įgyvendinamos, pasakojo ne tik lektoriai, bet ir į seminarą pakviesti verslininkai.

Vienas iš įdomiausių lektorių buvo pats kaimo turizmo sodybos „Pakalnės vingis“ šeimininkas Raimondas Plikšnys, kuris papasakojo, kaip sukūrė savo verslą ir kokių įdomybių atsitinka šioje veikloje.

Trys dešimtys seminaro dalyvių daug diskutavo apie savo kaimų ateitį. Aiškinosi, koks galėtų būti jaunuomenės indėlis, kad kaime būtų komfortiškiau gyventi ir įdomu dirbti. Kalbėta, kaip atrasti savo gyvenimo prasmę gimtinėje, kaip glaudžiau bendradarbiauti įvairių kartų žmonėmis, įsilieti į bendrą visuomeninę veiklą bei įgyvendinamus projektus.

Stovykloje besimokančius ir klubų veiklos programas kuriančius jaunus žmones ne kartą aplankė Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Jurgita Gurevičiūtė, svečiavosi ir apie Savivaldybės lūkesčius jaunimui kalbėjo rajono meras Virgilijus Pozingis.

Įsipareigojo veikti

Stovykla – praktikumas baigėsi kiekvieno jaunimo klubo sukurto projekto pristatymu ir įsipareigojimu veikti.

Juknaičių jaunimo klubo viceprezidentas Vytautas Barkauskas pristatė projektą „Vaikų ir jaunimo pramogų turizmo trasa Šilutės krašte“. Jis sakė, kad šiuo metu tokios veiklos ypač stinga. Yra daug žmonių, kurie trokšta ištrūkti į svetimas šalis, tačiau visiškai nepažįsta savo krašto. Juknaitiškiai užsimojo parengti kelionės maršrutą, kuris atskleistų Juknaičių gyvenvietės – parko privalumus poilsiaujantiems vaikams su tėveliais, jaunimui.

Asociacijos „Pašyšių jaunimas“ atstovė Rasa Rimkutė pristatė projektą „Švenčiame kartu“. Ji pasakojo, kad jau ketvirti metai iš eilės Pašyšiuose buvo organizuojama kaimo šventė „Susirinkime visi“. Jaunimas įsipareigoja perimti šventės organizavimo iniciatyvą iš vyresniųjų ir taip išsaugoti tradiciją.

Vainuto jaunimo klubo „Saulėtekis“ vadovė Daiva Juraškienė pristatė projektą, skirtą Vaikų gynimo dienai. Ji yra įsitikinusi, kad prieš 6 metus Vainute pradėta rengti šventė turėtų būti atgaivinta, patobulinta ir vėl suburtų bendruomenę kiekvieną birželio 1-ąją.

Rusnės jaunimo klubo atstovas Jonas Grinčinaitis pristatė projektą „Jaunimo iniciatyvos turizmui Rusnėje“. Klubo nariai ketina įsilieti į bendruomenės „Rusnės šeima“ veiklą ir kartu organizuoti viešas „tyliąsias diskotekas“. Jų metu pašokti susirinkusi publika muzikos klausysis per ausines.

Usėnų jaunimo centro „Nemunas“ pirmininkė Živilė Milerytė pristatė projektą „Usėnų bendruomenės internetinė svetainė“. Šios gyvenvietės jaunimas mano, kad savo gyvenvietę reikia ne tik puošti, bet garsinti, todėl kurs nuolat atnaujinamą internetinę svetainę.

Silutes naujienu LOGO copy