Jaunimas žino: „Sveikata – mūsų atsakomybė“

jaunimo mokykla tauragejeSveikas gyvenimo būdas – tai subalansuota mityba, aktyvus sportas, veto žalingiems įpročiams. Paprasta, aišku, visiems suprantama. Bet kaip sunku viso to laikytis. Matyt, apie tai mąstė Tauragės suaugusiųjų mokymo centro bendruomenė, rengdama projektą „Sveikata – mūsų atsakomybė“.

Į baigiamąjį projekto etapą rinkosi komandos iš įvairių  respublikos suaugusiųjų mokymo įstaigų: Kėdainių, Šiaulių, Kretingos, Šilutės. Važiavome su jauduliu: kaip seksis apginti savo mokyklos – Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro – garbę.

Renginys iš tiesų buvo įdomus. Pirmiausia – sportinės rungtys. Nemanykite, kad tai buvo kokios rimtos krepšinio ar tinklinio varžybos. Projekto vadovai sugalvojo šmaikščių rungčių. Tinklinį žaidėme neįprastai – kamuolį atmušinėjome rankšluosčiais. Toks žaidimo būdas sukėlė daug juoko.

Pasportavus teko atsakyti į viktorinos klausimus, atlikti įvairias užduotis, pristatyti namų darbą. Visi atvažiavo ne tuščiomis rankomis. Kėdainiškiai – su agurkėliais, šiauliečiai atsivežė ypatingos duonos, kretingiškiai – su gardžiai kepta kiaulės galva.

Kur jau čia sveikas maistas? Bet jie gražiai paaiškino, kad kiaulė užauginta ekologiškame ūkyje, o žemaičiai visada mėgo sočiai pavalgyti.

Mes, šilutiškiai, vaišinome daigintų kviečių grūdų paplotėliais, visų vaistų vaistu – medumi, o užsigerti paruošėme kvapnios įvairiausių žolelių arbatos. Be to, visi turėjo paporinti, kaip atsivežti valgiai pagaminti, kuo jie pagardinti.

Paskutinis etapas – projekto  apibendrinimas, nugalėtojų apdovanojimas. Ir čia paaiškėjo, kad jaudintasi be reikalo – pralaimėjusių nebuvo, visi grįžo apdovanoti padėkos raštais.

Vaišinomės sveiku maistu, sportavome ir dar skaniai pasijuokėme. Susibičiuliavome, susidraugavome, bet juk ir juokas, ir draugystė – taip pat sveikos gyvensenos dalis.