Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras kraustysis į pradinukų mokyklą

zibu pradine_mokykla_rugsejisŠilutės Žibų pradinės mokyklos kolektyvas nedžiūgauja, kad jau netrukus patalpas ir kiemą teks dalintis su Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro lankytojais. Tarp jų yra daug mokinių, nenorinčių mokytis kitose bendrojo lavinimo mokyklose ar nepritampančių jose.

Tačiau Žibų pedagogų nuomonės apie tai, kaip pavyks suderinti naujųjų „gyventojų“ – kelių dešimčių mokyklinio amžiaus mokinių, turinčių elgesio ir kitokių problemų, – bendravimą su pradinukais, niekas neklausė.

 

Savivaldybės Tarybos komitetuose politikai jau pritarė minėto centro iškeldinimui iš Liepų gatvės į Žibų pradinės mokyklos 3-iąjį aukštą. Dviejų tokių skirtingų mokyklų bendrystės problemų Savivaldybės administracija neįžvelgia.

Kaimynystei ruošiasi iš anksto

Žibų pradinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Ramunė Vaidilienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad apie būsimą kaimynystę jau buvo girdėjusi anksčiau, kai toks savivaldybės Tarybos sprendimo projektas dar nebuvo paruoštas ir pateiktas politikams.

Anksčiau buvo viešai išsakyta abejonių, ar Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro mokiniai, nepritampantys mokytis įprastose bendrojo lavinimo mokyklose, nedarys neigiamos įtakos pradinukams. Dabar R.Vaidilienė sako, jog kolektyvas su būsimais pasikeitimais jau susitaikė ir tikisi, kad didelių problemų neturėtų būti.

Pradinė mokykla, kurioje mokosi apie 300 pradinukų, yra įsikūrusi pastato pirmajame ir antrajame aukštuose. Jų koridoriai nesusieti su trečiojo ir ketvirtojo aukšto koridoriais, yra atskiri įėjimai. Pradinė mokykla jau kelerius metus naudojasi dešiniuoju pastato kiemu ir įėjimu. Be to, pradinės mokyklos kieme bei koridoriuose budi pedagogai. Yra vaizdo kameros.

Žibų pradinės mokyklos direktorė Elena Šarkienė buvo susitikusi su naujuoju Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktoriumi Mariumi Surpliu ir aptarė, kaip organizuoti darbą, kad abiejų mokyklų moksleiviai turėtų kuo mažiau kontaktų.

Lagaminai jau sukrauti

Centro direktorius M.Surplys „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad persikraustymo darbai dar nevyksta, tačiau dauguma daiktų JAUNIMO CENTRO_2jau supakuoti. Direktorius neslepia, kad centre – „lagaminų nuotaika“: pedagogai ir moksleiviai morališkai susitaikę, kad persikraustyti teks, mokyklos vadovybė numatė, kaip ir kokiose patalpose vyks ugdymo procesas.

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų švietimo įstaigai planuojamame paskirti aukšte yra 29 patalpos, iš kurių 12 yra sandėliukai, sanitariniai mazgai.

Liepų gatvėje esančiame pastate centras turėjo keliomis patalpomis daugiau.

Tačiau direktorius neabejoja, kad naujoje vietoje centro moksleiviams bus geresnės mokymosi sąlygos, nes naujosios patalpos visai neseniai buvo rekonstruotos – buvo planuota į jas perkelti Meno mokyklą.

Nuo naujųjų mokslo metų Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre planuojama nebetaikyti kabinetinės sistemos. Todėl klasės turės savo nuolatines patalpas, į kurias pamokų vesti ateis reikiamų dalykų pedagogai.

Kad centro moksleiviai mažiau kontaktuotų su pradinių klasių moksleiviais, apsispręsta, kad jie naudosis įėjimu, kuris yra kiemo pusėje.

Be to, direktorius mano, kad Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras pakeis pamokų pradžios laiką, kad pertraukos nesidubliuotų su pradinukų pertraukomis.

Dar vienas darželis ar privatizacija?

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad į atlaisvintas Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro patalpas Liepų gatvėje planuojama atkelti visuomenines organizacijas, kurios pageidauja patalpų. Pirmiausia ten patalpos bus pasiūlytos „Bočių“ organizacijai, kuri dabar yra įsikūrusi „Raudonkepuraitės“ vaikų darželyje. Mat patalpų darželyje reikia naujai kuriamai darželinukų grupei.

Tačiau ir visuomeninės organizacijos centro patalpomis naudosis ne amžinai – gal tik porą metų. Pasak mero, per tą laiką iš Liepų gatvės 16-ojo pastato bus iškraustyti ir Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnyba, ir Šilutės jaunimo erdvė, ir Rusų kultūros centras. Šias institucijas planuojama kelti taip pat į Žibų pradinės mokyklos pastatą – į neseniai rekonstruotą ketvirtąjį aukštą.

Visiškai atlaisvinus pastatą Liepų gatvėje, politikai turės nuspręsti, ką su jomis daryti. Kol kas numatyti du variantai. Jeigu vaikų darželių poreikis ir toliau augs taip, kaip pastaraisiais metais, laisvame pastate Liepų gatvėje vėl bus įsteigtas darželis (jis čia veikė prieš keletą metų). Tačiau jeigu darželio poreikio nebus, atlaisvintas pastatas su visa teritorija bus atiduotas privatizuoti.