Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrui vadovaus M.Surplys

SURPLYS _1Šilutės r. savivaldybės taryba paskyrė vainutiškį Marių Surplį nuo birželio 5 dienos eiti Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktoriaus pareigas.

Meras Vytautas Laurinaitis įpareigotas sudaryti su juo neterminuotą darbo sutartį. M.Surpliui nustatytas tarnybinio atlyginimo koeficientas – 9,43 PABD. PABD yra pareiginės algos bazinis dydis, jis nuo š.m. vasario mėnesio yra 130,5 Eur.

Neatsižvelgė į pasiūlymą

Svarstant M.Surplio paskyrimą į direktoriaus pareigas, Savivaldybės tarybos opozicijos atstovas, liberalas Algirdas Gečas priekaištavo savivaldybės vadovams, kad nesvarsto Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro perspektyvų. Jau prieš mėnesį, kai savivaldybės Tarybos Socialinių reikalų komitete buvo svarstoma Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro veikla, politikai pasiūlė rajono merui sudaryti komisiją, kuri išanalizuotų centro veiklos rezultatus ir pateiktų išvadas apie jo vietą rajono švietimo sistemoje.

Pasak A.Gečo, Lietuvoje yra tik 19 savivaldybių, kurios turi jaunimo mokymo centrus, vykdančius tik pagrindinio mokymo programą. Jo žiniomis, net Jungtinių tautų organizacija nepritaria tokiai ugdymo formai. Manoma, kad tokios mokymo įstaigos didina atskirtį tarp jaunų žmonių.

A.Gečas apgailestavo, kad savivaldybės vadovai nekreipė dėmesio į Socialinių reikalų komiteto narių pasiūlymus ir nesiėmė iš esmės spręsti situacijos Jaunimo ir suaugusiųjų ugdymo centre.

Opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė antrino kolegai A.Gečui, sakydama, kad ji yra pateikusi oficialų prašymą Savivaldybės administracijai ištirti situaciją Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre ir dar negavo jokio atsakymo. Jos nuomone, tokia mokymo įstaiga rajone nereikalinga. Jaunuoliai, nenorintys mokytis pagrindinėse mokyklose, gali rinktis profesinį ugdymą.

Norėjo išgirsti direktoriaus vizijųSURPLYS _2

A.Gečas klausė pretendento į Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktoriaus postą M.Surplio apie jo planus, kaip vystys centro veiklą, įstaigos koncepciją ir ateities perspektyvą. Juolab kad Socialinių reikalų komitete Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė gyrė M.Surplį, kad konkurso metu būsimasis centro direktorius pateikė puikią veiklos programą.

A.Gečo smalsumą bandė gesinti „tvarkietis“ Vaidas Pavilonis. Jo teigimu, neverta žmogaus kamantinėti, kol nepradėjo dirbti. V.Pavilonis siūlė, kad apie Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro veiklą M.Surplys papasakotų tik padirbėjęs jame metus.

A.Gečas atkirto, kad jį domina ne metų veiklos ataskaita, o būsimo vadovo planai.

M.Surplys apie savo būsimą veiklą kalbėjo labai bendromis frazėmis, kurios tiktų bet kokiai įstaigai: kurs saugią aplinką, dalyvaus tarptautinių ir vietinių projektų įgyvendinime, bendraus su suinteresuotomis įstaigomis ir t.t.
Tad politikams taip ir nebuvo atskleistos „puikios programos idėjos“.

Vis dėlto už M.Surplio paskyrimą vadovauti Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrui balsavo 15 savivaldybės politikų.

M.Surplys „Šilutės naujienoms“ sakė, kad turi pedagogikos – psichologijos bakalauro diplomą, yra baigęs Klaipėdos universiteto švietimo vadybos magistro studijas. Septynerius metus jis dirbo pedagoginį darbą. Kai Vainuto gimnazijos direktoriaus pavaduotojas V.Laurinaitis buvo išrinktas Šilutės rajono meru, M.Surplys tapo Vainuto gimnazijos direktoriaus pavaduotoju.

M.Surplys yra vedęs, su žmona augina du vaikus.